Spotify Top 100

A State of Trance to jedna z najbardziej znanych cotygodniowych audycji z muzyką elektroniczną na świecie. Gospodarzem czwartkowych wieczorów niezmiennie (poza małymi wyjątkami) od dwudziestu lat jest ikona muzyki Trance Armin van Buuren, którem towarzyszy jego przyjaciel Ruben de Ronde. Panowie wkrótce będą świętować tysięczny odcinek popularnego ASOT’a – w ramach jubileuszowego epizodu zaprezentują Top 50 najpopularniejszych utworów wszechczasów.

ASOT Top 1000

Świętowanie tysięcznika będzie wyjątkowe. Z tej okazji przygotowano między innymi siedmiodniowego streama, podczas którego zaprezentowanych zostanie 1000 najpopularniejszych utworów audycji. Transmisja rozpocznie się tuż po czwartkowym (dzisiejszym) epizodzie numer 999 i potrwa do następnego czwartku, gdzie już od godziny 17:00 będzie trwać odcinek tysięczny. To właśnie wtedy zostanie uroczyście ogłoszona pierwsza pięćdziesiątka.

Już teraz znamy listę utworów, które zajęły miejsca od 51 do 1000. Można z nią zapoznać się tutaj.

Polacy na liście

Na liście opublikowanych 950 utworów znalazło się sporo znanych i cenionych utworów muzyki trance. Nie zabrakło produkcji między innymi od Tiesto, Above & Beyond, Paul van Dyk, Jorn van Deynhoven czy Gareth’a Emery. Na liście znajdziemy również polskie akcenty. Znaleźli się tam A.R.D.I, Arctic Moon, Sodality, Simon O’Shine czy Robbie Seed, który ostatnio znalazł się na 4. miejscu zestawienia Tune Of The Year 2020 roku.

Nie zabrakło także kuriozalnych wyborów fanów. W TOP 1000 aż czterokrotnie pojawił się Hardwell, natomiast po jednym numerze do listy dołożyli chociażby Dimitri Vegas & Like Mike czy Swedish House Mafia. Cóż, vox populi.

Mimo to, warto sprawdzić tę listę – bowiem nie brakuje na niej wielu naprawdę wartościowych trance’owych sztosów. W wersji audio znajdziecie ją na Spotify – powstała tam nawet specjalna playlista.

Spotify Top 100