Your Ghost Production

Mało która postać mogła cieszyć się na światowej scenie tanecznej elektroniki taką estymą, jak Austin Kramer. Zupełnie nas to nie dziwi – wszak przez 13 lat to on miał spory wpływ na to, które utwory przebiją się do masowej świadomości.

Od 2007 do 2015 roku Kramer odpowiadał za muzykę w tanecznych kanałach satelitarnego radia SiriusXM. Później miała miejsce zmiana miejsca pracy – w Spotify Amerykanin odpowiadał za główne editorialowe playlisty z EDMem. Pod jego kuratelą była chociażby największa tego typu playlista o nazwie mint. Austin był również decyzyjny w temacie wielu innych playlist, które dawały artystom bardzo duże profity. To od decyzji tego jednego gościa zależeć mógł (i często zależał) sukces danego utworu na międzynarodowej scenie.

Coś miałaś, ale już tego nie masz

Co ważne, mówimy o tym zjawisku już w czasie przeszłym – ponieważ Kramer pracował w Spotify do września ubiegłego roku. Później postanowił zająć się szkoleniami dotyczącymi songwritingu oraz… tańczeniem do różnych utworów na Instagramie.

Teraz, była już szara eminencja światowego EDMu postanowiła powrócić do radia. Od kwietnia, w każdy poniedziałek, Austin Kramer będzie się pojawiać na antenie One World Radio. Podczas trzydziestominutowego segmentu o nazwie “UNreleased” będą pojawiać się wyłącznie niewydane jeszcze (jak sama nazwa wskazuje) utwory z różnych nurtów muzyki elektronicznej. Według zapowiedzi rozgłośni radiowej festiwalu Tomorrowland, to tam będzie można usłyszeć utwory, które swoją premierę będą mieć w ramach nadchodzącego New Music Friday.

Jestem bardzo podekscytowany kolejnym rozdziałem w mojej karierze i dołączeniem do One World Radio! (…) Przyszłość muzyki polega tak naprawdę na pokazywaniu nowych artystów i dalszym przełamywaniu dotychczasowych granic, czy to tekstowo, czy instrumentalnie. Potraktujcie „Unreleased with Austin Kramer” jako cotygodniową ściągawkę z muzyką taneczną z 10 nieznanymi utworami, o których zdecydowanie powinieneś wiedzieć.

Austin Kramer

Tak brzmiał pierwszy epizod

Tracklista pierwszego, wyemitowanego w Poniedziałek Wielkanocny odcinka, wygląda następująco:

Modern Machines – Finally Moving
Header – Renaissance
Zack Martino & Niiko x Swae feat. Kyle Reynolds – Glue
Tuff London – Strobe Labora
Tiësto – The Business (Vintage Culture & Dubdogz Remix)
Andy Moor – Safe On Both Sides
VINNE & Browk – What I Say
Portal & HVDES – HD-4884
Laidback Luke x Tribbs feat. Bertie Scott – Whistle
Tujamo – Take Control

Program emitowany jest na antenie One World Radio w poniedziałki o 18:30.

Your Ghost Production