kontakt

W tym roku ciężko określić aktywność wydawniczą Mateusza Owsiaka aka Blinders inaczej, niż jako niezbyt dużą. Do listopada ukazał się bowiem tylko jeden singiel stołecznego producenta, zatytułowany “Mind Of Mine”. Sytuacja ta uległa jednak zmianie pod koniec przedostatniego miesiąca roku. Wówczas na rynku, nakładem STMPD RCRDS, ukazał się jego pierwszy od niemal 8 miesięcy singiel – “Pressure (Wanna Feel Good)“. Już tam można było usłyszeć pewne zmiany w stylistyce – choć charakterystyczne dla Mateusza dźwięki i chwyty wciąż były tam obecne.

Drugi singiel po przerwie

Nie inaczej było zresztą w najświeższej, wydanej zaledwie kilka dni temu propozycji, zatytułowanej “Body Burner“. Kawałek ten w warstwie artystycznej jest kontynuacją sznytu zadanego przez Blindersa – twórcy zarówno kawałków, jak i teledysków do nich.

Jak czytamy w notce prasowej:

Ostatni utwór kończył się na tym, że główny bohater chce uciec od presji i po prostu czuć się dobrze, „Body Burner” z kolei obraca się wokół znalezienia azylu. Zamykanie oczu, poruszanie ciałem w rytm utworu i uczucie “spalonego ciała” to najlepsze lekarstwo, by zapomnieć o presji i troskach dnia codziennego.

Już wkrótce EPka!

Uważni widzowie już podczas oglądania klipu do “Body Burner” mogli dostrzec elementy zwiastujące, że ostatnie premiery Mateusza to część czegoś większego. I istotnie – w 57 sekundzie teledysku widzimy płytę winylową zatytułowaną “Rav Appeal“.

Na wyjaśnienie tematu musieliśmy poczekać kilka dni. W czwartkowym poście na swoich social mediach Blinders potwierdził wydanie EPki, zatytułowanej właśnie “Rav Appeal”. Nie znamy na razie dokładnej daty premiery – jednakże będzie to już po zakończeniu roku 2021. Na pierwszym od 5 lat tego typu wydawnictwie warszawskiego producenta – oprócz wydanych w ostatnich tygodniach dwóch utworów – pojawią się jeszcze cztery. Poniżej przedstawiamy tracklistę nadchodzącego release’u Polaka.

Blinders “Rav Appeal EP” – tracklista

  1. “Pressure (Wanna Feel Good)”
  2. “Android Dance”
  3. “Body Burner”
  4. “Lost Control”
  5. “Rav Appeal”
  6. “Blind Love”

Blinders w zupełnie nowej odsłonie

Następny w kolejce do wydania – po “Pressure (Wanna Feel Good)” oraz “Body Burner” – jest ostatni numer na EPce, zatytułowany “Blind Love“. Będzie on zdecydowanie odmienny od tego, co Mateusz prezentował w ostatnich latach – otrzymamy bowiem klimatyczny, deep house’owy utwór. Z nową odsłoną 10. najpopularniejszej postaci polskiej tanecznej elektroniki według Polish DJs Chart 2021 można się zapoznać, słuchając 380. odcinka Martin Garrix Radio.

kontakt