Fatboy Slim wydaje film dokumentalny. Opowieść o legendarnej imprezie z 2002

Miało być 40 tys. osób, pojawiło się ich… ponad 250 tys. Fatboy Slim wspomina kultową imprezę w dokumencie, który ma premierę na dniach.

dolaczdonas

Fatboy Slim to żywa legenda muzyki elektronicznej. Weteran brytyjskiej sceny w 2022 roku miał okazję wystąpić w Polsce na Sunrise Festival. Teraz obchodzący w tym roku swoje sześćdziesiąte urodziny DJ i producent muzyczny wydaje film dokumentalny, w którym opowie o legendarnej imprezie sprzed ponad 20 lat.

Ćwierć miliona ludzi

Impreza, o której mowa w “Fatboy Slim: Right Here Right Now” miała miejsce 13 lipca 2002 roku. Była to jedna z największych plenerowych imprez w Wielkiej Brytanii, która dodatkowo była bezpłatna dla wszystkich. Organizatorzy i policja przewidywali, że do Brighton Beach przybędzie około 40 tysięcy fanów muzyki. W rzeczywistości było ich zdecydowanie więcej, bo na pokazie Big Beach Boutique II uczestniczyło ponad 250 tysięcy osób. Przy tak wielkiej imprezie pojawiają się wspomnienia zarówno te dobre, ale i te mniej przyjemne. Organizatorzy nie podołali i nie byli w stanie zawładnąć nad tak wielkim tłumem. Podczas eventu jedna osoba zmarła a ponad 100 zostało rannych. To wydarzenie miało ogromny wpływ na to, jak odbywały się kolejne imprezy na wyspach brytyjskich.

Film “Fatboy Slim: Right Here Right Now” będzie jak na razie dostępny tylko dla brytyjskich widzów. Jego premiera odbędzie się na kanale Sky Documentaries już 4 lutego. Jednakże kto wie – być może na polską premierę długo czekać nie będziemy musieli. Już 14 lutego polską premierę ma bowiem nowa platforma streamingowa – SkyShowtime. Na ten moment nie znamy pełnej biblioteki usługi, ale można przypuszczać, że dokument o kultowej imprezie także się tam pojawi.

dolaczdonas

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?