Juwenalia niemal jak festiwal. 6 stołecznych uczelni szykuje prawdziwe studenckie święto

W dniach 19 i 20 maja na lotnisku Bemowo w Warszawie odbędą się Juwenalia WAWA x US – wspólna inicjatywa sześciu uczelni.

sb

Sezon juwenaliowy trwa w najlepsze. Za nami już studenckie święta w pierwszych miastach, ale to dopiero druga część maja przynosi najwięcej tego typu wydarzeń w różnych miejscach. Z racji bycia stolicą i posiadania dużej liczby mieszkańców, to w Warszawie jest najwięcej uczelni – tym samym jest w temacie duża konkurencja. Wiele szkół wyższych postanowiło jednak połączyć siły i zorganizować wspólne wydarzenia – a jedno z nich już w ten weekend.

Juwenalia WAWA x US to wspólna inicjatywa aż sześciu uczelni – są to UKSW, WUM, APS, AWF, SGSP oraz WAT. Efektem ich działania będzie dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 19 i 20 maja na Lotnisku Bemowo. To, czego nie można odmówić stołecznym żakom, to rozmach – w sumie na fanów muzyki czekać będą aż cztery sceny.

Studencki festiwal

Najmocniejsze wrażenia czekać będą oczywiście na scenie głównej. Pierwszego dnia wystąpią tam White 2115, Igo, Kizo, Paweł Domagała i Arek Kłusowski. Natomiast w sobotę swoje koncerty dadzą Mrozu, Paluch, Żabson, Wilki oraz Mery Spolsky.

Jeśli ktoś będzie chciał więcej tańca, to z pewnością dobrą opcją będą pozostałe trzy przestrzenie. Pierwsza z nich będzie stać pod znakiem klimatów house i melodic techno. Za deckami staną między innymi DUSS, Weikum, Gigi, Mike Konstanty oraz Sincz – a więc postaci uznane na polskiej scenie klubowej.

Muzyka klubowa to także rap – i właśnie takie brzmienia (a także RNB) będą rządzić na scenie trzeciej. Swoją selekcję zaprezentują tam chociażby Młody Klakson czy Spisek Jednego.

A co dla tych, którzy chcą innego experience’u? Te osoby będą mogły wybrać czwartą scenę, którą jest… silent disco.

Oprócz atrakcji stricte muzycznych, na miejscu nie zabraknie strefy gastro, barów a także strefy partnerskiej Samsunga. Galaxy Talks będzie otwarte pierwszego dnia imprezy w godzinach popołudniowych. Będą odbywać się tam warsztaty, konkursy a także występy standuperów.

Juwenalia WAWA x US – bilety

Wejściówki na Juwenalia WAWA x US dostępne są w cenie od 50 zł pod tym linkiem. Będzie można je kupić na bramce.

sb

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?