kontakt

Poznaliśmy dotychczas 30 nazwisk z lineup’u FEST Festival 2022, ale już teraz jesteśmy przekonani, że to będzie naprawdę mocne widowisko. Podczas wczorajszego maratonu ogłoszeń poznaliśmy ponad 10 aliasów, które zasiliły skład artystów. Wśród nich między innymi The Chainsmokers, FISHER, RÜFÜS DU SOL czy Charlotte De Witte. To jednak dopiero początek atrakcji dla fanów tanecznej elektroniki.

W 2022 roku EDMowych emocji nie zabraknie na scenie głównej, na Arena Stage, a także na dedykowanych różnym nurtom elektronicznym Kręgach Tanecznych. Po raz pierwszy sceny z muzyką techno, goa/psy trance i drum n bass miały swoje miejsce w Parku Śląskim w 2019 roku, czyli już na pierwszej edycji wydarzenia. Wówczas umiejscowiono je w okolicach parkowego amfiteatru. Dwa lata później z powodu remontów miejsce już wówczas czterech tematycznych scen (swoje miejsce utrzymała jeszcze muzyka house) uległo zmianie. Powierzchnia była większa, ale jednocześnie też problematyczna – i to nie tylko z racji tego, że dotarcie na miejsce wymagało dość długiego spaceru. Burzyć zaczęli się także obrońcy zwierząt – wszak głośna impreza niemalże sąsiadowała z położonym nieopodal ogrodem zoologicznym.

Kręgi Taneczne w starym miejscu

Na to wygląda, że problem ten będzie już tylko pieśnią przeszłości – organizatorzy FEST Festival 2022 już w ubiegłym roku ogłosili, że podczas nadchodzącej edycji Kręgi Taneczne powrócą tam, gdzie były w 2019. Teraz zostało to potwierdzone na social mediach wydarzenia.

Duża część naszej elektronicznej i nocnej odsłony, czyli Krąg Taneczny tworzony z klubem Smolna, ponownie zawita do Parku Śląskiego. Scena powróci do swojej pierwotnej lokalizacji, tej którą znacie z pierwszej edycji FESTa – zabytkowego Amfiteatru.

Na ten moment poznaliśmy szczegóły dotyczące głównej sceny o nazwie Krąg Taneczny. Odpowiada za nią stołeczny klub Smolna i możemy się na niej spodziewać klimatów techno. Jak wynika z facebook’owego wydarzenia, zabawa będzie tam się toczyć przez trzy z czterech dni festiwalowych. Tym samym zostanie zachowana formuła z ubiegłego roku.

Wkrótce kolejne informacje

Wkrótce poznamy lineup tej części festiwalu. Za jakiś czas potwierdzone zostaną także pozostałe sceny w ramach Kręgów Tanecznych, a także sama ich liczba. Ten temat naprawdę warto śledzić – podczas obydwóch edycji FEST Festival mieliśmy okazję odwiedzić również tę część kompleksu, i były to naprawdę miłe i klimatyczne wizyty.

Przypomnijmy – FEST Festival 2022 odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Dotychczas – oprócz dziś ogłoszonych artystów – w składzie znaleźli się między innymi The Chainsmokers, Stromae, Yung Lean, OIO, Young Leosia, Sokół, Charlotte de Witte, FISHER oraz Duke Dumont. Bilety na festiwal znajdziecie pod tym linkiem.


foto: K35 photo

kontakt