marshmello anne marie

Jeden utwór, trzykrotny miliard odtworzeń. Marshmello i jego “FRIENDS” z nietypowym osiągnięciem

Marshmello oraz Anne-Marie mają powód do świętowania. Stworzone przez dwójkę artystów “FRIENDS” właśnie zdobyło kolejny miliard odtworzeń.

sunrise

Klub miliardów rozszerza się o kolejny ten sam utwór. Marshmello oraz Anne-Marie od kilkudziesięciu godzin mogą pochwalić się dość niecodziennym osiągnięciem. Ich superhit pod tytułem “FRIENDS” został drugim w historii utworem, który… wbił trzykrotnie miliard odtworzeń. Mimo że wydaje się to dość nietypowym osiągnięciem, jest ono ciekawe z kilku względów. Czas na porcję dość niecodziennych ciekawostek.

Trzeci miliard

Przez ostatnie lata klub miliardowych utworów rozrósł się o kilkaset wydawnictw. Ma to oczywiście wszystko związek z rozwojem platform streamingowych. Jeden miliard to już spore osiągnięcie, ale co jeśli mamy do czynienia z jego trzykrotnością? Można wtedy śmiało mówić o nie dużej, a ogromnej popularności, która często łączy się z ponadczasowością utworu. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku friendzone’owego hymnu w wykonaniu Marshmello i Anne-Marie.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, “FRIENDS” doczekało się wbicia miliarda odtworzeń trzykrotnie. Raz na Spotify i dwa razy na YouTube – jako lyric video i jako teledysk. To wszystko zajęło łącznie pięć lat.

kalendarz

Rzeczą, którą uwielbiam w Marshmello, jest to, jak zajmuje się poszczególnymi kawałkami jako producent. Ma swój klimat, ale jednocześnie wdraża do piosenki to, czego ona potrzebuje. Czuję, że “FRIENDS” ma w sobie wiele ze mnie, wiele z mojej osobowości.

Anne-Marie dla Billboard

Numer dwa

Jedynym utworem, który poszczycić się może takim samym wynikiem jest “Let Me Love You” autorstwa DJa Snake’a oraz Justina Biebera. Rezultat ten, osiągnięty został tą samą ścieżką – dwukrotny miliard na YouTube i jeden na Spotify. Najbliżej kolejnego takiego osiągnięcia jest dwóm produkcjom Eda Sheerana. Mowa tu o Shape Of You orazPerfect. Zarówno jednemu i drugiemu singlowi brakuje około 90 milionów odtworzeń na czerwonej platformie.

kalendarz

Jak w zasadzie powstało “FRIENDS”?

Co ciekawe, stworzenie całego utworu zajęło dwójce bardzo mało czasu. Wszystko jednak zaczęło się od zremixowania przez Marshmello jednego z utworów Brytyjki. Dwa dni później zdecydowali się na stworzenie wspólnego singla. Napisanie tekstu zajęło Anne zaledwie 30 minut, w międzyczasie Marshmello zajął się produkcją od strony technicznej. Po dwóch godzinach wokal był już gotowy, a sam utwór został skończony w niecałe 2 tygodnie. Oto przepis na stworzenie hitu z prawdziwego zdarzenia. Liczy się zaledwie, albo i aż pomysł.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?