kontakt

W maju jedna z najbardziej słynnych i znanych aren koncertowych nie tylko w Szwecji zmienia nazwę na Avicii Arena. Obiekt widoczny jest z większości Sztokholmu oraz jest największym półkulistym budynkiem na Ziemi. Jest to nie lada wyróżnienie dla świętej pamięci Tima. Na ten temat pisaliśmy już na naszych łamach, więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Od tamtej pory minęło jednak trochę czasu, i dopiero teraz otrzymujemy zapowiedź pierwszego wydarzenia w hali nazywającej się wcześniej Ericsson Arena.

W szczytnym celu…

Fundacja Tima Berglinga i Avicii Arena ogłosiły, że 1 grudnia zaprezentują koncert „Avicii Arena Together For A Better Day”. Jak dobrze wiedzą osoby bacznie śledzące temat Szweda, fundacja stworzona po jego śmierci zajmuje się pomocą dla osób z szeroko pojętymi problemami psychicznymi. Cały koncert ma zwrócić uwagę właśnie na tę kwestię.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, event ma „zwrócić uwagę na potrzebę pomocy młodym ludziom zmagającym się z problemami zdrowia psychicznego i próbami samobójczymi oraz na alarmujące statystyki, które pokazują, że ich problemy się nasilają”.

Ma to być wydarzenie coroczne. Lineup ma składać się z szwedzkich artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne. Przykładowo – muzykę elektroniczną reprezentować ma między innymi duet Galantis.

Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć poczucie, że naprawdę robimy to razem, ponieważ tylko razem możemy coś zmienić. Młodzi ludzie to nasza przyszłość i musimy się o nich troszczyć. To niedopuszczalne, że sytuacja się pogarsza, a wskaźniki samobójstw rosną w tej grupie. N naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przełamać ten trend.

Klas Bergling

Problem zdrowia psychicznego u młodych ludzi nasilił się podczas pandemii, dlatego takie akcje jak ta są bardzo potrzebne.

kontakt