To już pewne – Love Parade 2022 odbędzie się!

W oświadczeniu organizacja “Rave The Planet” potwierdziła datę i miejsce, w którym odbędzie się pierwsza od 2010 roku edycja Love Parade.

pdc

W specjalnym oświadczeniu organizacja “Rave The Planet” potwierdziła datę i miejsce, w którym odbędzie się pierwsza od 2010 roku edycja Love Parade. Tym razem jednak pod inną nazwą – “Rave The Planet Parade”.


“Parada Miłości” miała niebagatelny wpływ na kulturę klubową w naszej części Europy. Oryginalnie odbywające się w Niemczech wydarzenie gromadziło setki tysięcy fanów dobrej zabawy w jedynym w swoim rodzaju korowodzie pełnym platform z DJami. Bardzo często występowały tam czołowe postaci ówczesnej muzyki elektronicznej, takie jak Sven Väth czy Paul van Dyk. Ostatnia jak dotąd edycja miała miejsce w 2010 roku w Duisburgu. Podczas imprezy doszło do tragedii, w której zginęło 21 osób a ponad 500 zostało rannych.

Na początku 2020 roku pojawiła się jednak inicjatywa powrotu do organizacji Love Parade. Niemiecki DJ i producent Dr. Motte wraz z organizacją non-profit “Rave The Planet” uruchomił zbiórkę charytatywną, która zakończyła się sukcesem. Tym samym na początku 2021 roku w świat poszła dobra informacja dla fanów oldskulowego grania – Love Parade powróci w 2022 roku!

Powrót Love Parade potwierdzony

Przez ostatnie miesiące było jednak w temacie dosyć cicho. Brak informacji został jednak przerwany przez organizatorów oświadczeniem, które pojawiło się na stronie Rave The Planet. Potwierdzona została podana rok temu data – czyli 9 lipca. Zmianie nie uległo także miasto, w którym impreza o oficjalnej nazwie Rave The Planet Parade dojdzie do skutku – a będzie nim Berlin.

Zwłaszcza teraz świat potrzebuje czegoś, co nas ponownie zjednoczy. Kultura muzyki elektronicznej, jak mało która, zdołała rozwinąć jednoczącą i zaprowadzającą pokój moc, która jednoczy ludzi i tworzy pokój.

Parada Miłości przyspieszyła ponowne zjednoczenie, zbudowała mosty między ludźmi i narodami oraz umocniła w nas wszystkich wiarę w lepszy świat.

Poznaliśmy także motto imprezy – “Together Again“.

JEDEN ŚWIAT, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ – JESTEŚMY JEDNĄ RODZINĄ

Oto przesłanie i polityczna siła kultury muzyki elektronicznej. To właśnie kiedyś oznaczała Parada Miłości. I to właśnie chcemy w końcu uczynić ponownie widocznym i namacalnym dla całego świata dzięki Rave The Planet Parade.

Dlatego motto parady 2022 brzmi: „Znowu razem”.

Podmioty, które są zainteresowane wystawieniem swojej platformy, już wkrótce będą mogły zgłaszać się do organizatorów. Specjalny formularz rejestracyjny będzie dostępny pod tym linkiem. Mamy nadzieję, że polska scena klubowa będzie reprezentowana w Berlinie jak najszerzej!

pdc

Total
48
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?