Tomorrowland organizuje nowy festiwal. Połączenie muzyki, sztuki i natury w stolicy Europy

Organizatorzy Tomorrowland oraz Rock Werchter łączą siły przy nowym projekcie. CORE Festival 2022 odbędzie się pod koniec maja w Brukseli.

kontakt

Marki Tomorrowland nie trzeba chyba przedstawiać nikomu choć troszkę obeznanemu w tanecznej elektronice. Wydarzenie uznawane przez część osób za “festiwal festiwali” zbudował sobie renomę, którą może cieszyć się jeszcze tylko kilka eventów na całym świecie. Okazuje się jednak, że organizatorom tej imprezy jest jeszcze mało atrakcji w życiu. A przynajmniej na taki scenariusz wskazuje nowy ich pomysł.

Zupełnie nowy festiwal

Pomysłem tym jest zupełnie nowe wydarzenie na europejskiej scenie eventowej – a jest nim CORE Festival. Impreza jest współtworzona przez Tomorrowland oraz Rock Werchter. Wielu może się zastanawiać, czym jest ten drugi podmiot, więc wyjaśniamy – jest to czołowy belgijski festiwal skupiony w głównej mierze na muzyce rock.

Dostajemy więc połączenie sił dwóch wielkich twórców imprez w Belgii, którzy postanowili zrobić coś, czego dotychczas nie robili. Planowane na dni 27 i 28 maja w parku Osseghem w Brukseli wydarzenie będzie wypełnione muzyką indie, rapem, hyperpopem i alternatywną elektroniką.

Oprócz gwiazd muzyki i młodych talentów, które wystąpią na czterech scenach, ważnym punktem programu mają być liczne instalacje dźwiękowe, wizualne czy artystyczne. Jest to więc zupełnie nowa materia dla obydwóch podmiotów, która już teraz ekscytuje nawet władze stolicy Belgii.

Jesteśmy bardzo dumni, że Tomorrowland i Rock Werchter, dwaj najważniejsi gracze w świecie muzyki, przyjeżdżają do Brukseli z nową koncepcją. (Jest to – przyp.red.) totalne doświadczenie muzyki, sztuki i natury. Bruksela świętuje i w ten sposób pozwala branży imprezowej, kulturalnej i hotelarskiej znów odetchnąć. 

Philippe Close, burmistrz Brukseli

25 tysięcy osób

Nie znamy jeszcze lineup’u wydarzenia – ma on zostać podany wkrótce. Wiemy za to, że organizatorzy planują przyjąć pod koniec maja około 25 tysięcy festiwalowiczów z Belgii i całego świata. Aby być w tym gronie, będzie trzeba oczywiście kupić bilet. Już teraz trwa prerejestracja – można w niej wziąć udział pod tym linkiem. Przedsprzedaż startuje 23 lutego o 11:00, regularna sprzedaż – dzień później. Karnet na obydwa dni festiwalowe kosztować będzie w najtańszej opcji 123 euro.

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?