Ultra Music Festival zostaje na Bayfront Park! Podpisano nową umowę z władzami Miami

Bayfront Park pozostaje domem Ultra Music Festival. Władze miasta i organizatorzy zawarli porozumienie na kolejnych 5 lat.

reklamujsie

Ultra Miami Festival, poza bogatym lineupem z największymi gwiazdami muzyki elektronicznej na świecie i zapadającymi w pamięć momentami, kojarzy się również z rozpoznawalną lokalizacją na Bayfront Park. W tym roku wydarzenie miało tam swój wielki powrót po trzech latach nieobecności. Była ona spowodowana pandemią, ale też problemami z przedłużeniem umowy przez władze Miami na dalszą organizację wydarzenia w tym miejscu. Z tego powodu w 2019 roku organizatorzy musieli w krótkim czasie przenieść festiwal do Virginia Key. Przeprowadzka w nowe miejsce okazała się nieudana i zakończyła się wieloma skargami i rozczarowaniem uczestników przez problemy logistyczne i organizacyjne.

Na szczęście w ostatnim tygodniu zawarto finalne porozumienie pomiędzy władzami miasta, zarządem Bayfront Park oraz festiwalem. Z związku z tym żadna niekorzystna sytuacja nie powinna mieć już miejsca w ciągu najbliższych lat, a Ultra Miami będzie odbywać się w jedynym słusznym miejscu.

Bayfront Park będzie oficjalnym domem Ultra Music Festival przez następne pięć lat dzięki temu, że Komisja Miasta Miami jednogłośnie uchwaliła umowę między festiwalem a Bayfront Park Management Trust

Organizatorzy Ultra Music Festival

Umowa zawarta do 2027 roku

Nie ma lepszej lokalizacji dla Ultra Music Festival niż Bayfront Park. To idealne miejsce znajduje się w samym sercu śródmieścia Miami w Biscayne Bay. Sprawdziło się ono już przez większość historycznych edycji tego festiwalu i dla wielu uczestników stało się jego nieodłącznym elementem. Tę kwestię zrozumiała także Komisja Miasta Miami i jednomyślnie zaakceptowała porozumienie między organizatorami festiwalu, a Bayfront Park Management Trust. Tym samym przez kolejne pięć lat Bayfront Park ponownie będzie gościł ogromną publikę i najlepszych artystów na Ultra Miami Festival.

W szczegółach umowy znalazło się kilka zmian w stosunku do tej, która obowiązywała wcześniej. Według niej począwszy od edycji w 2024 roku nastąpi 4-procentowy wzrost opłaty za wynajem lokalizacji w wysokości 2 milionów dolarów. Zgodnie z nią też organizatorzy Ultra Music Festival mogą zamknąć Bayfront Park dla publicznego dostępu na 28 dni.

reklamujsie

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?