Znamy listę 101 najchętniej granych producentów wg 1001tracklists. Zmiana na pozycji lidera!

sunrise

Kalendarzowy rok powoli dobiega końca – przychodzi więc czas na podsumowania i różnego rodzaju rankingi czy głosowania. Już w najbliższą sobotę podczas Amsterdam Music Festival poznany nowego najpopularniejszego DJa i producenta na świecie w ramach plebiscytu DJ Mag Top 100 DJs, ale już teraz swoje zestawienie prezentuje 1001Tracklists.

W porównaniu do nieco kontrowersyjnego rankingu DJ Mag’a, który w główniej mierze opiera się na popularności artystów, alternatywne zestawienie prezentowane przez portal będący największą w internecie skarbnicą tracklist z występów różnych artystów skupia się głównie na tym, jak często konkretna produkcja była supportowana przez DJów w ostatnim roku. Pod uwagę brane są dane od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku. Ogólnie rzecz ujmując, Top 101 Producers można uznać za jedno z bardziej miarodajnych zestawień w świecie EDM – roli nie grają tutaj bowiem sympatie fanów, a suche liczby – a przecież DJ nie zagra podczas swojego występu czegoś, czego nie lubi, co nie?

kalendarz

Tyle o regułach, czas na konkrety – na szczycie zestawienia uplasował się (co nie powinno specjalnie nikogo dziwić) – Don Diablo. Holender strącił z pozycji lidera Skrillexa, który piastował miano najchętniej granego producenta na świecie w ubiegłorocznym podsumowaniu. Miejsce trzecie utrzymał Axwell, zaś oczko niżej znalazł się brytyjski duet CamelPhat, o którym świat EDM usłyszał w roku ubiegłym, dzięki przebojowemu singlowi “Cola“.

ultra

Bardzo wysoko, bo na 10. pozycji znalazł się Avicii, którego utwory po tragicznej informacji o samobójstwie były w celu upamiętnienia tego artysty grane naprawdę często. Warto też odnotować 19. miejsce Steve Angello, który podobnie jak Arty (28. miejsce) zaliczył największy skok w rankingu, bo aż o 59 pozycji! Najdotkliwszego spadku doznał Sander van Doorn, który w 2017 roku zajął 22. miejsce, ale w najnowszej liście Holender znajduje się dopiero na 72. pozycji.

W rankingu 101 najchętniej granych producentów znaleźli się również ci mniej popularni artyści – obecność m.in. Leandro Da Silvy, trio Sunstars, Habstrakt’a, duetu The Cube Guys, Mr.’a Sida czy Boliera świadczy o bliższym rzeczywistości przeglądzie muzycznym ostatniego roku, gdyż powyższych artystów próżno szukać w rankingu DJ Mag, mimo iż nierzadko prezentują oni wyższy poziom od niektórych znajdujących się w liście DJ Maga artystów.

sunrise

Zestawienie 1001tracklists zawiera jeszcze wiele ciekawych aliasów, dlatego jeśli chcecie zapoznać się z całością listy, wystarczy kliknąć ten oto link.

ultra

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?