Za nami czwarte (z siedmiu) ogłoszenie lineup’u Audioriver 2024. Jest grubo

W ostatnich tygodniach do lineup’u tegorocznej edycji festiwalu Audioriver dołączyło ponad 40 kolejnych aliasów, w tym sporo zagranicznych.

sunrise

Zawirowania wokół lokalizacji festiwalu Audioriver można już chyba określać w czasie przeszłym. Obecność dotychczas stacjonującego w Płocku wydarzenia na terenie łódzkich Błoń jest już praktycznie pewna. Tym samym można się skupiać coraz bardziej na programie artystycznym, jaki oferują w tym roku organizatorzy. A jest się na czym skupiać – za nami już 4 z 7 transz ogłoszeń artystów planujących swój występ w naszym kraju w dniach 12-14 lipca. O ile trzecia faza lineup’u polegała na polskich artystach, o tyle czwarta – już niemal wyłącznie na zagranicznych. A wśród nich niemało dużych nazwisk.

Lipy w Łodzi nie będzie

Zaczynamy od ogłoszenia numer 3, które – tak, jak wspomnieliśmy – skupione było na naszej rodzimej scenie. Wśród ogłoszonych ksywek aż roi się od tych dobrze znanych i lubianych przez fanów house’u czy techno (choć drum and bass też się tam znajdzie). W Łodzi wystąpią więc między innymi Angelo Mike, DUSS, Lulu Malina, RYSY, Sarapata oraz Weikum. A to nie wszystko!

kalendarz

Występy wszystkich tych artystów w założeniu mają się dobrze komponować z tym, co przygotują dla polskiej publiki zagraniczne gwiazdy. Już wcześniej w lineup’ie Audioriver 2024 znalazło się ich naprawdę wiele. Podczas dwóch pierwszych ogłoszeń potwierdzono sety takich postaci, jak Joris Voorn, HI-LO, Eli Brown, Kölsch, Elderbrook, Overmono, Gorgon City, Argy, Stephan Bodzin, Metrik, Andromedik oraz Miss Monique. To już jest solidna stawka, która przy okazji czwartej fazy ogłoszeń jeszcze została wzmocniona.

kalendarz

Duże powody do zadowolenia mają fani muzyki drum and bass. Do lineup’u festiwalu Audioriver dołączyli bowiem Sub Focus (z którym nasz wywiad możecie przeczytać pod tym linkiem) oraz Black Sun Empire. Headlinerzy to oczywiście nie wszystko – entuzjastów połamanych dźwięków zainteresować powinni także Eskei83, Pete Cannon, Prolix i Gyrofield.

Najważniejszym elementem Audioriver jest jednak muzyka house i techno w różnych odcieniach. Ci, którym takie brzmienia grają najlepiej, także mają coś dla siebie – w tym ogłoszeniu w postaci dołączenia do składu takich nazw, jak Mathame, Mind Against, Tinlicker oraz Olympe. Ciekawostką będzie set b2b, który zagrają Partiboi69 oraz Victoria, basistka… zespołu Maneskin. Czymś w sam raz dla tych, którzy mają nostalgię do trance’u z przełomu wieków, będzie występ duetu DJ HEARTSTRING, zaś osoby chcące zobaczyć w akcji nasz techno towar eksportowy, z pewnością wezmą pod uwagę seta VTSS. Czwartą fazę lineup’u domykają holenderski DJ o pseudonimie Zep oraz łódzki kolektyw Ruchy47.

sunrise

Audioriver 2024 – lineup jak dotąd

Tym samym, na ten moment lineup Audioriver 2024 wygląda następująco:

pierwsze ogłoszenie
175 BPM (ADAMFORMAT, BUHHAJ, GINEE)
Argy
Bambi Uzi
The Caracal Project
Dixon
Elderbrook
Folamour A/V
Joris Voorn live
Metrik AV
Miss Monique
Oguz
Overmono
Richie Hawtin
Sara Landry
S.P.Y & Lowqui
WhoMadeWho live
Wonter & MC Maniac

drugie ogłoszenie
Andromedik
Brina Knauss
Daria Kolosova b2b Sept
Desiree
DJ Gigola
Dyzen
Eli Brown
Fever Ray
Gentlemens Club
Gorgon City
HI-LO
Kiasmos live
Ki/Ki live
Kölsch live
Mall Grab
Mefjus
Stephan Bodzin live

trzecie ogłoszenie
Angelo Mike
Afterossi
Aftersunday
DUSS
DWX Projekt
Edvvin b2b Kuriozum
G-Sound b2b Rebus
Hałasova
Ikarvs
Lulu Malina
MKO
Melania .
Mislaw b2b Michael Klein
Mono
Neverafter
N O I b2b Contact
RYSY
Sarapata
Skrimor
Sincz b2b Arude
Weikum

czwarte ogłoszenie
Black Sun Empire
DJ Heartstring
Eskei83
Gyrofield
Mathame AV
Mind Against
Olympe
Partiboi69 b2b Victoria
Pete Cannon
Prolix
Ruchy47
Sub Focus
Tinlicker live
VTSS
ZEP

OH YES OH YES?

Przypominamy – to dopiero 4/7 lineup’u. Organizatorzy mają więc z pewnością w zanadrzu jeszcze parę ciekawych kąsków. Jednym z nich – według plotek – miałby być sam Carl Cox. Sugerować taki booking może niedawny post, który pojawił się na oficjalnych social mediach festiwalu. Operujemy tu jednak wyłącznie w sferze domysłów, więc na ewentualne potwierdzenia musimy jeszcze poczekać.

kalendarz

kalendarz

Nie ma za to co czekać z kupnem biletów. Do 29 kwietnia obowiązują niższe ceny za karnety i wejściówki na tegoroczny Audioriver. Obecnie za karnet trzydniowy należy wydać 680 zł, zaś za dwudniowy (obejmujący główne występy) – 540 zł. Za bilet jednodniowy należy zapłacić 300 zł (piątek lub sobota) bądź 200 zł (niedziela). Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?