Audioriver 2024 ogłasza, gdzie dokładnie się odbędzie i przy okazji solidnie rozszerza lineup

Kolejne mocne nazwiska zasilają lineup Audioriver 2024. Poza tym – wyjaśniło się, gdzie dokładnie w Łodzi odbędzie się impreza.

sunrise

W ostatnich tygodniach przy tegorocznej edycji festiwalu Audioriver nietrudno było postawić swego rodzaju znak zapytania. Nie było wszak wiadomo, gdzie konkretnie odbędzie się pierwsza od przeprowadzki do Łodzi odsłona eventu. Park Na Zdrowiu musiał pójść w odstawkę – przeciwko pomysłowi byli mieszkańcy miasta i jego prezydent, Hanna Zdanowska. Dopięcie tematu nowej lokalizacji musiało trochę potrwać, ale organizatorzy w końcu potwierdzili – miejmy nadzieję – ostateczne miejsce, w którym w lipcu zabrzmi elektronika.

Audioriver 2024 – gdzie dokładnie się odbędzie?

W czwartkowy wieczór włodarze Audioriver potwierdzili, że tegoroczna odsłona odbędzie się na łódzkich Błoniach. Przy okazji, poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące tego, co w dniach 12-14 lipca będzie się dziać. Organizatorzy zapewniają utrzymanie w nowym miejscu atrakcji znanych z Płocka. Oprócz sceny głównej, skupionej na muzyce i techno Circus i przeznaczonego dla cięższych brzmień Kosmosu, zapowiedziano powrót nieobecnej w 2023 roku przestrzeni. Jest nią Hybrid, która przewidziana jest dla klimatów drum n bass.

kalendarz

Mocna osiemnastka

Dzień po potwierdzeniu lokalizacji, twórcy Audioriver wzięli się za ujawnienie kolejnych gwiazd z lineup’u. W drugiej fazie ogłoszeń nie brakuje naprawdę mocnych aliasów. Na pierwszy rzut oka wybija się HI-LO, czyli Oliver Heldens w wersji techno, który powraca do Polski po wyprzedanym w mgnieniu oka występie w poznańskiej Tamie. W Łodzi zagra także Eli Brown, który niejednokrotnie gra z Holendrem sety b2b. Istotną część drugiego ogłoszenia Audioriver 2024 stanowią live acty, które zapowiedzieli Kiasmos, Ki/Ki, Kölsch i Stephan Bodzin. Wizytę na łódzkich Błoniach planują także Gorgon City, Brina Knauss, Gentlemens Club, Mall Grab i nie tylko.

kalendarz

Swoje trzy grosze będą mieć – jak już wspomnieliśmy wcześniej – brzmienia drum n bass. Tę kategorię w drugim ogłoszeniu lineup’owym reprezentują Andromedik i Mefjus. Z polskich akcentów – nasz reprezentant mocnego techno za granicą, Sept, seta b2b z Darią Kolosovą.

W sumie ogłoszono 19 nazwisk. Dołączają one do już solidnej pierwszej odsłony lineup’u, którą poznaliśmy na początku roku. Wówczas skład zasilili między innymi Elderbrook, Joris Voorn, Argy oraz Richie Hawtin. Obecnie lineup Audioriver 2024 wygląda następująco:

sunrise

175 BPM (ADAMFORMAT, BUHHAJ, GINEE)
Argy
Bambi Uzi
The Caracal Project
Dixon
Elderbrook
Folamour A/V
Joris Voorn live
Metrik AV
Miss Monique
Oguz
Overmono
Richie Hawtin
Sara Landry
S.P.Y & Lowqui
WhoMadeWho live
Wonter & MC Maniac

Andromedik
Brina Knauss
Daria Kolosova b2b Sept
Desiree
DJ Gigola
Dyzen
Eli Brown
Fever Ray
Gentlemens Club
Gorgon City
HI-LO
Kiasmos live
Ki/Ki live
Kölsch live
Mall Grab
Mefjus
Stephan Bodzin live

Audioriver 2024 – bilety

Z racji dłuższego oczekiwania na nowe miejsce i kolejne nazwiska z lineup’u, ceny biletów zostały zamrożone do 25 marca. Obecnie karnet dwudniowy kosztuje 500 zł, zaś trzydniowy – 640 zł. Wejściówki jednodniowe zostaną wprowadzone do sprzedaży w momencie ogłoszenia podziału artystów na dni. Zakupu biletów na Audioriver 2024 możecie dokonać na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?