bedoes, solar i białas

Bedoes odszedł z SBM Label, ale czy jest w konflikcie z wytwórnią? Raper komentuje

Bedoes postanowił odnieść się do spekulacji na temat zakończenia współpracy z wytwórnią SBM Label. Raper rozwiał wszelkie wątpliwości.

pdc

Jakiś czas temu w polskim rapowym internecie zawrzało – wszystko to z racji założenia przez Bedoesa własnej wytwórni o nazwie 2115 Label. Zrodziło to wiele pytań na temat współpracy z dotychczasowym wydawcą, czyli SBM Label. Bydgoszczanin postanowił odnieść się do wszelkich wątpliwości słuchaczy poprzez Instagrama.

Koniec pewnego etapu

Jakiś czas temu fani zauważyli w opisach wydawanych utworów zmianę dystrybutora utworów. Dotychczas zajmujący się tym SBM Label został zastąpiony przez Universal Music Polska. Spekulacje wśród słuchaczy wzbudziła także dość prozaiczna rzecz, mogąca być jednak w obecnych czasach bardzo znacząca. Jak się okazało, Białas (jeden z twórców SBMu) nie obserwuje na Instagramie Bedoesa, który z kolei nie obserwuje tam Solara, drugiego z włodarzy wytwórni. Tak, też uważamy to za dziwne – ale takie mamy czasy.

Te wszystkie poszlaki zaczęły układać się niektórym w obraz konfliktu między Bedoesem a SBM Label. Byłby to dość duży rozłam – wszak Solar i Białas (odpowiadający za SBM) mają razem 1/4 udziałów w wytwórni Bedoesa. Czy doszło między raperami do scysji? Jeśli mamy wierzyć temu, co Bedoes napisał na swoim Instagramie podczas Q&A, to raczej nie.

Wszystkie spekulacje powinny zacząć się od tego, że gdyby nie Białas, Solar, Lanek i Beteo, który pojechał ze mną w pierwszą trasę, nie byłoby mnie w miejscu, w którym jestem. Mówiłem o tym milion razy, to jest większe niż biznes i cokolwiek. Będę chłopakom wdzięczny i będę miał do nich szacunek do końca życia. 2115 Label i wszystko, co jest z nim związane, nie miałoby miejsca, gdyby nie SBM. Do chłopaków mam szacunek na zawsze, a jakieś sprawy wydawnicze to coś innego. Przeżyliśmy razem tyle g*wna, że wszelkie spekulacje są obrzydliwe.

– Bedoes nt. relacji z SB Maffija

“Rodzinny biznes” już w drodze

Niedługo swoje miejsce będzie miała premiera debiutanckiego albumu wytwórni 2115 Label. Premiera odbędzie się 9 grudnia i razem z Bedoesem na krążku znajdzie się White, Kuqe. Blacha i Flexxy. “Rodzinny biznes” oraz specjalnie przygotowany merch możecie zakupić poprzez oficjalny sklep wytwórni. Na ten moment dostępne jest już 6 singli do odsłuchu. Co więcej, jeden z nich macie okazję przesłuchać poniżej.

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?