David Guetta w jednym utworze z… Celine Dion. “Lying Down” promuje 27. album Kanadyjki

Francuski producent jest jednym z producentów jednego z nowych utworów Kanadyjki. Singiel pochodzi z nowego albumu, którego premiera w listopadzie.

kalendarz

Elektroniczni artyści coraz częściej robią sobie wycieczki poza swoje środowisko naturalne, bratając się z przedstawicielami innych gatunków. I tak chociażby DJ Snake czy Marshmello lubią czasem zaprosić raperów do nawijania do ich newschoolowych bitów, natomiast zaprawiony już w popowych bojach David Guetta postanowił… stworzyć utwór dla Celine Dion.

Kanadyjska wokalistka w tym roku planuje wydać 27. (!) studyjny album w swojej karierze. Noszące tytuł “Courage” pierwsze od 6 lat anglojęzyczne wydawnictwo Celine będzie mieć swoją oficjalną premierę 15 listopada, jednak już teraz twórczyni wielu przebojów, które znamy z rozgłośni radiowych z czasów naszego dzieciństwa uchyliła rąbka tajemnicy, prezentując kolejne trzy utwory, które znajdą się na krążku.

kalendarz

Do opublikowanego już wcześniej “Flying On My Own” dołączają “Imperfections“, “Courage” oraz “Lying Down“. Najwięcej uwagi skupia ta ostatnia propozycja – bo to właśnie w procesie twórczym tego utworu udział brali Sia, Giorgio Tuinfort oraz David Guetta.

kalendarz

Co ważne – obecność w creditsach nie oznacza EDMowego zorientowania całej produkcji. Nie zmienia to jednak faktu, że nietrudno podczas słuchania zauważyć kilka elementów, za którymi stać mógł francuski DJ i producent.

Więcej elektroniki znajdziemy za to w wyżej już wspomnianym “Imperfections“. Za zahaczający o lekki house bit odpowiada znany z kooperacji między innymi z Tiesto i Nickym Romero amerykański producent o pseudonimie DallasK.

sunrise

Trzecia, tytułowa propozycja to klasyczna ballada, która – przynajmniej w teorii – wielu emocji u fanów EDM wzbudzić nie powinna.

Niemniej mamy nadzieję, że ta zapowiadana różnorodność objawi się w sposób bardziej przychylny dla wielbicieli bardziej tanecznych brzmień – szczególnie, że Kanadyjka już kilkanaście lat temu udowodniła swoje umiejętności w bardziej dynamicznych aranżacjach.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?