Charlotte de Witte otwiera własną wytwórnię! W “KNTXT” będzie królować techno

Belgijska producentka, znana niegdyś jako Raving George, otwiera własną wytwórnię z muzyką techno. Znajdą się w niej między innymi młode talenty!

sunrise

Charlotte de Witte to postać, której fanom gatunku techno specjalnie przedstawiać nie trzeba. Regularnie występuje na największych festiwalach na świecie pokroju Ultra Music Festival w Miami, czy eventu pod nazwą Tomorrowland. Urodzona w Gandawie artystka pojawiła się nieraz także w Polsce i na najbliższe tygodnie planuje powrót nad Wisłę, i to dosłownie – jej nazwisko jest istotnym filarem lineupu tegorocznego festiwalu Audioriver.

Kariera DJska Charlotte zaczęła się w 2010 roku – wtedy jako Raving George (z powodu potrzeby skupienia uwagi bardziej na skillach niż na płci), zaś pierwsze autorskie produkcje pojawiły się na rynku w 2013 roku. Najszerszym echem po branży rozszedł się singiel „You’re Mine” z 2015 roku, w którym wystąpił Oscar and the Wolf (belgijski wokalista Max Colombie). Utwór w nieco bardziej house’owych klimatach okazał się dużym sukcesem – na ten moment ma ponad 22 mln wyświetleń na YouTube.

kalendarz

Po 2015 roku styl Belgijki zmienił się i poszedł w klimaty techno, jednak rewolucje na tym się nie skończyły – twórczyni postanowiła porzucić dotychczasowy alias i wydawać pod własnym nazwiskiem, ponieważ w pełni ustabilizowała swoją karierę i nie czuła potrzeby ukrywania się za mylącym pseudonimem.

kalendarz

Charlotte udało się wylansować własną markę – KNTXT. Tak nazwane jest chociażby radio show prowadzone przez DJkę, a także organizowana przez producentkę seria imprez techno w brukselskim klubie Fuse. Jej celem jest zaoferowanie fanom gatunku jakościowego doświadczenia. Co ciekawe, Belgijka ma w swoim portfolio dyplom z zarządzania eventami i projektami, więc na pewno mamy do czynienia z kimś, kto zna się na rzeczy 😉

Teraz przyszedł czas na krok naprzód – De Witte otwiera własny label.

sunrise

“Ekscytujące jest to, że KNTXT w ciągu ostatnich 5 lat rozwinęło się się jako koncepcja imprezowa i program radiowy, a teraz jestem podekscytowana mogąc ogłosić jego ekspansję. Wytwórnia zawsze wydawała się logicznym i naturalnym krokiem dla KNTXT, zarówno jako miejsce, by rzucić światło na muzykę, którą kocham, jak i na dom dla moich własnych produkcji. Z niecierpliwością czekam na udostępnienie utworów zarówno moich ulubionych artystów, którzy tworzą już od jakiegoś czasu, jak i innych, którzy dopiero zaczynają. Wszyscy reprezentują gatunek, który naprawdę kocham. Z czasem mam nadzieję, że label stanie się szanowanym miejscem dla unikalnych talentów, zarówno nowych, jak i uznanych, a także dla mojego własnego materiału.”

Charlotte de Witte

Pierwszy utwór w KNTXT zapowiedziany jest na wrzesień 2019 roku. Czekamy z niecierpliwością!

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?