Clean Bandit zapowiedzieli pierwszy od 4 lat album. Na premierę musimy jeszcze poczekać…

kalendarz

Powiedzieć o Clean Bandit, że są to specjaliści od radiowej muzyki, to jakby nic nie powiedzieć. Od kilku lat formacja dostarcza regularnie międzynarodowe hity, będące zwykle przystępnymi dla słuchacza wariacjami na temat muzyki House, z domieszkami muzyki poważnej. Tak – jeśli ktoś nie zwrócił dotychczas na to uwagi – skrzypce czy wiolonczela w utworach trio są żywe!

Po raz pierwszy fani szeroko rozumianej elektroniki o formacji usłyszeli na wiosnę 2014 roku, przy okazji przeboju “Rather Be“. Od tamtego czasu w obiegu pojawiło się tyle hitów, że ciężko na szybko je zliczyć. To wiele mówi o renomie i popularności zespołu, tak samo jak status złotej płyty, który w naszym kraju zdobył debiutancki album Clean Bandit, zatytułowany “New Eyes“.

kalendarz

Od premiery tamtego długograja minęły cztery lata, i właśnie przychodzi czas na nową porcję brzmień zespołu w ilości hurtowej – kilka dni temu została zapowiedziana premiera drugiego studyjnego albumu Brytyjczyków.

ultra

Jest on zatytułowany “What Is Love?” i co prawda musimy na niego jeszcze poczekać (premiera przewidziana jest bowiem na 30 listopada), ale znamy już kilka istotnych faktów na temat wydawnictwa.

kalendarz

Wersja podstawowa będzie liczyć 12 utworów, do wersji rozszerzonej dorzucono cztery kolejne. W trackliście znajdują się już znane single, między innymi “Symphony” z Zarą Larsson oraz ostatni hit zespołu – numer “Solo”, w którym możemy usłyszeć także Demi Lovato. Jednak największym atutem nowego materiału są premierowe utwory, do których przygotowania artyści zaprosili gwiazdy światowego formatu. Ellie Goulding, Rita Ora czy Craig David – to te wokale uświadczymy na “What Is Love?”, ale – rzecz jasna – lista płac jest znacznie dłuższa.

Pełną tracklistę znajdziecie poniżej.

Standard Edition

ultra

kalendarz

1. Symphony (feat. Zara Larsson)
2. Baby (feat. Marina & Luis Fonsi)
3. Solo (feat. Demi Lovato)
4. Rockabye (feat. Sean Paul & Anne-Marie)
5. Mama (feat. Ellie Goulding)
6. Should’ve Known Better (feat. Anne-Marie)
7. Out at Night (feat. KYLE & Big Boi)
8. Last Goodbye (feat. Tove Styrke & Stefflon Don)
9. We Were Just Kids (feat. Craig David & Kirsten Joy)
10. Nowhere (feat. Rita Ora & KYLE)
11. I Miss You (feat. Julia Michaels)
12. In Us I Believe (feat. ALMA)

Deluxe Editon

kalendarz

13. 24 Hours (feat. Yasmin Green)
14. Playboy Style (feat. Charli XCX & Bhad Bhabie)
15. Beautiful (feat. DaVido & Love Ssega)
16. Tears (feat. Louisa Johnson)

Znając talent Brytyjczyków i fakt, iż tworzenie nośnych przebojów nie jest zbyt trudne, możemy być spokojni o jakość tego albumu, który możecie już zamówić w preorderze.

 

kalendarz

 

 

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?