Kolejne kluby ogłaszają swoje zamknięcie. Wśród nich pszczyński Club Grant

To nie jest zbyt dobra końcówka roku dla polskiego clubbingu. Przed nami ostatnie imprezy w klubach Epic, INQbator oraz Grant.

sunrise

W ostatnich tygodniach na polskiej scenie klubowej dzieje się sporo, a wspólnym mianownikiem tych wszystkich wieści jest słowo “zamknięcie“. I o ile klub Holidays Orchowo ostatecznie nie kończy swojej działalności, o tyle są miejsca, które faktycznie znikną z clubbingowej mapy kraju.

Kilkanaście dni temu zrobiło się głośno o katowickim klubie INQbator, któremu została wypowiedziana umowa najmu lokalu. Miejscówka znana lokalnym (i nie tylko) fanom dobrego techno i drum’n’bassu przestanie istnieć z końcem lutego 2020 roku.

kalendarz

Jeszcze wcześniej (jeśli wierzyć właścicielom) swoje drzwi po 5 latach działalności zamknie bydgoski klub Epic – 25 i 27 grudnia odbędą się tam ostatnie imprezy.

kalendarz

Club Grant przestaje istnieć

W podobnym okresie grać przestanie również jedno z bliskich Shiningowemu sercu miejsc. Chodzi tu o pszczyński Club Grant, który członkowie naszej redakcji odwiedzali już wielokrotnie – i to nie tylko “służbowo”. Miejscówka trwała na rynku od 27 lat, dostarczając sposób na zabawę przy dobrej muzyce lokalnej młodzieży. Zresztą, nie tylko lokalnej. Swego czasu do Jankowic, bo to w tej miejscowości przylegającej do Pszczyny mieści się klub, zjeżdżali się ludzie z różnych miejsc Polski.

Swego czasu dużą popularnością cieszyły się niedzielne imprezy (tzw. Niedzielny Grant), na których nie brakowało muzyki house pierwszej jakości. Za jej selekcją stał między innymi Michał Lazar, notabene pszczynianin, dobrze znany na śląskiej scenie klubowej.

sunrise

W ostatnich latach najgłośniej o Grancie było w kontekście ściąganych tam gwiazd muzyki elektronicznej. Szczególnie polubili to miejsce Polish Hexagonians. Nie dziwi nas to – wszak występowali tam tacy artyści, jak King Arthur, RetroVision, Sagan, LOUD ABOUT US czy Zonderling.

W ostatnich miesiącach pojawiała się tam też polska czołówka DJów i producentów. Wśród nich wymienić warto między innymi DJ Kuba & NEITAN, Melo.Kids, Bounce Inc. oraz I.GOT.U. To wszystko, a także wiele więcej imprez i bookingów, składa się na bogatą, bo aż dwudziestosiedmioletnią historię imprezowni. Niestety, to wszystko ma swój koniec wraz z 2019 rokiem.

Ostatnia impreza w ostatnią sobotę roku

Dwie ostatnie imprezy odbędą się na sam koniec roku – 25 i 28 grudnia. Na szczególną uwagę zasługuje rzecz jasna ta ostatnia – wszak za decki powrócą dawni rezydenci, łącząc siły z obecną ekipą. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
46
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?