Molestowanie seksualne poważnym problemem na festiwalu Coachella. 1/6 uczestniczek padła ofiarą napaści

Według badania przeprowadzonego przez gazetę The Desert Sun, 1 na 6 kobiet była podczas tegorocznej edycji festiwalu Coachella ofiarą napaści seksualnej.

kalendarz

Sezon festiwalowy, który zbliża się wielkimi krokami, niewątpliwie jest to czas przygód i wielkich emocji związanych z festiwalami muzycznymi. Trzeba jednak pamiętać, że bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze – w szczególności to związane ze sferą intymną. Nie jest to niestety regułą dla wszystkich festiwalowiczów.

Tegoroczna edycja festiwalu Coachella okazała się ogromnym sukcesem i, jak co roku, przyciągnęła do słonecznej Kalifornii setki tysięcy fanów – niestety sporym problemem okazały się przypadki nękania seksualnego kobiet, co wynika z badania przeprowadzonego przez lokalną gazetę The Desert Sun. Podobne sytuacje można było spotkać także na festiwalu muzyki country – Stagecoach,

kalendarz

Sytuacja nie należy do najprostszych – jedna na sześć kobiet była molestowana seksualnie na wspomnianych festiwalach muzycznych w tym roku. Dane te są jak najbardziej niepokojące. Jedna z poszkodowanych kobiet opowiedziała gazecie o sytuacji, która ją dotknęła.

ultra

Ten facet minął mnie. Naprawdę szybko dotknął mojej dolnej części pleców i okolicy pośladków. Takie małe przypadki, prawie kwestionujesz siebie, bo wiesz, że nie jest to OK, ale była to tak mała sprawa, że nie możesz nic o tym powiedzieć i nic zrobić. Myślę, że właśnie w tym tkwi problem. Zostało to zaakceptowane, a faceci uważają, że nic się nie dzieje, jeśli to robią. Jest to po prostu nie do przyjęcia.

Rosie Makinen

Spośród 323 ankietowanych kobiet, które uczestniczyły w ​​Coachelli lub Stagecoach, około 15 procent doświadczyło molestowania seksualnego. Liczba ta obejmuje te, które doświadczyły „niechcianego obmacywania lub dotykania”, tak jak w przypadku Makinen.

Warto dodać, że w tym roku Goldenvoice, organizator obydwóch festiwali, wprowadził nową politykę przeciwdziałania nękaniu i napaści, która ma na celu promowanie bezpieczniejszych doświadczeń uczestników festiwalu. Niestety, większość z tych kobiet nie słyszała o tej polityce i nie zdawała sobie sprawy z tego, że mogą otrzymać pomoc.

kalendarz

Często na festiwalach jesteśmy bardzo blisko innych ludzi, bawiąc się w tłumie. Ważne jest, aby być świadomym naszego otoczenia i szanować przestrzeń osobistą drugiego człowieka. Oczywiście – czasem jest o to bardzo trudno, szał zabawy plus różnego rodzaju używki sprawiają, że nawet przypadkowo można zrobić komuś krzywdę, ale badania i przykład Rosie pokazują, że problem istnieje i trzeba zwrócić na to uwagę.

kalendarz

Total
27
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?