Defqon.1 2020 – Startują zapisy na wyjazd z Polski!

Ostatni weekend czerwca po raz kolejny oznacza Defqon.1 – jedną z najważniejszych hardowych imprez na świecie. Z Polski pojedzie spora delegacja fanów.

kalendarz

Defqon.1 to event, którego nie trzeba przedstawiać nawet tym mniej zaznajomionym z kulturą hardstyle. Od 2003 roku agencji Q-Dance udało się rozwinąć markę, która stała się już wśród hardowej społeczności kultowa. To, a także obecność praktycznie wszystkich najważniejszych postaci tego nurtu (ale także tych mocniejszych) na kilkunastu scenach sprawiają, że na festiwal rokrocznie ściągają tłumy z całego świata. Wśród tych osób nie brakuje też Polaków – a podczas edycji tegorocznej może być ich jeszcze więcej, chociażby z racji coraz większej popularności takich brzmień wśród fanów EDM.

Tam będzie cały świat hardów

Oprócz wyżej wspomnianych wszystkich najważniejszych hardowych gwiazd (ubiegłoroczny lineup znajdziecie tutaj), podczas festiwalu nierzadko mają miejsce również niespodziewane występy. W ostatnich latach miały miejsce również bardzo głośne powroty – na hardową scenę swój comeback właśnie podczas tej imprezy mieli chociażby Showtek (jednorazowo) oraz Headhunterz (na stałe).

kalendarz

Swego rodzaju wiralem, także wśród fanów innych gatunków, są nagrania ze specjalnych punktów programu. Podczas Power Hour nie brakuje najbardziej energetycznych – jak sama nazwa wskazuje – brzmień. Atrakcja ta często kończy się klimatami hardcore i frenchcore. To właśnie w ramach tej atrakcji ma miejsce najsławniejszy w świecie EDM crowd control, który zyskał popularność także w innych gatunkach.

kalendarz

Nie sposób też nie wspomnieć o Endshow – a więc specjalnej ceremonii zamknięcia każdego dnia imprezy. Największą robotę (oprócz muzyki) robi tutaj pirotechnika, efekty świetlne oraz lasery. Jako dowód na to, że nie żartujemy, świadczą losowe komentarze spod ubiegłorocznego “rytuału zamknięcia”.

Kiedy lineup i bilety?

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy – a więc sprzedaż biletów, lineup i hymn tegorocznej edycji – zostaną ogłoszone podczas The Release. Nadawane na kanałach społecznościowych Q-Dance show będzie mieć miejsce 20 lutego o godzinie 20:20.

sunrise

W wejściówki można zaopatrzeć się już teraz. Zaprzyjaźniona firma Hardtripy szykuje bowiem kolejny już zorganizowany wyjazd z kilku miast na Defqon.1. W zestawie bilet na cały weekend, miejsce na specjalnym polu namiotowym i przejazd. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie pod tym linkiem. Osobiście polecamy, gdyż raz już jechaliśmy na hardstyle’owy event z tymi ludźmi – naszą relację z ubiegłorocznego Qlimaxu znajdziecie tutaj.

kalendarz

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?