Dimitri Vegas & Like Mike wystąpią w Polsce! Rusza Silesia Beats – nowy elektroniczny festiwal

25 maja w Arenie Gliwice odbędzie się pierwsza edycja Silesia Beats. Headlinerami imprezy są Dimitri Vegas & Like Mike oraz Don Diablo.

kalendarz

Dużych mainstage’owych wydarzeń w naszym kraju w ostatnim czasie niestety jest jak na lekarstwo. Owszem, nie brakuje imprez w klimatach techno, house czy trance – ale mówimy tu o brzmieniach rodem z głównych scen Tomorrowland czy Ultra Music Festival. Tak naprawdę obecnie możemy liczyć pod tym względem tylko na Sunrise Festival, który w tym roku obchodzi 20-lecie. Aaaaaaaale jest światełko w tunelu – do kalendarza polskich festiwali z EDMem dołącza bowiem Silesia Beats.

Silesia Beats – nowy polski festiwal

Jak sami organizatorzy otwarcie wskazują, Silesia Beats jest nową odsłoną organizowanego do 2021 roku Made In Poland Festival. Będzie to jednak coś zupełnie innego, bo o ile pod poprzednią marką występowali wyłącznie Polacy, o tyle teraz będzie to wydarzenie z artystami międzynarodowymi. Korzeni nowej imprezy można szukać także w Pepsi Silesia Beats – pandemicznej serii streamów, realizowanej podczas wakacji 2020 roku. Wówczas twórcom nie brakowało polotu pod względem realizacyjnym. Patrząc na lineup nowego festiwalu można stwierdzić, że tej cechy nie zabrakło i tym razem.

emuze.me

Headlinerami pierwszej edycji Silesia Beats będą Dimitri Vegas & Like Mike oraz Don Diablo. Belgijski duet, będący rezydentami i ambasadorami festiwalu Tomorrowland, ma za sobą dwa nieudane podejścia do występu nad Wisłą. Pierwszy z nich miał miejsce w 2017 roku – wówczas bracia Thivaios mieli pojawić się na Sunrise Festival, ale… i tu napotyka nas mgła (hehe) niedopowiedzeń. Artyści i organizator mają bowiem inne zdania na temat tego, jak cała sytuacja wyglądała. Nie wchodząc w szczegóły – nie udało się, podobnie jak rok później. Wówczas Belgowie mieli być headlinerami Tropical Vibe Festival. Niestety, impreza została odwołana, a pieniądze za bilety odzyskali nieliczni. W sumie, na występ Vegasów czekamy od 2012 roku – wówczas panowie (a raczej jeden z nich) zagrali na Sunrise Festival.

Holenderski producent z kolei problemów z wizytami w naszym kraju problemów nie miał. No, oprócz ubiegłego roku – Don miał zagrać na FEST Festivalu, ale impreza została odwołana w atmosferze skandalu. Ostatni jak dotąd koncert jednego z prekursorów future house’u miał miejsce w 2019 roku, podczas inauguracyjnej edycji Don’t Let Daddy Know Poland. Od tamtego momentu w muzycznym aspekcie jego kariery zmieniło się sporo – i niestety, według wielu, na gorsze. Ostatnie wydania producenta wskazują jednak jasno na tendencję wzrostową.

ultra

Silesia Beats – lineup

W każdym razie – zarówno Dimitri Vegas & Like Mike jak i Don Diablo mają polskiej publiczności niemało do udowodnienia. I będą mieli okazję to zrobić podczas Silesia Beats, które odbędzie się 25 maja w Arenie Gliwice. Oprócz głównych gwiazd wystąpią także:

Westbam
Moguai
Juicy M
Martin Jensen
Mr. Black
Steff Da Campo
Azteck
Merow
C-BooL
Dave Lambert
DJ Kuba & Neitan
Adam De Great
DUSS
neeVald
Dobrafaza
Michał Lazar
Lith K
Siasia
Roko
Meszi
Justri
De Layna
BP
To-Ya
Sandpokers
Joseph & Baltazar

Silesia Beats – bilety

Więcej szczegółów poznamy już wkrótce. Już teraz za to wiemy, kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów. Wejściówkę na pierwszą edycję Silesia Beats w cenie 249 zł będziecie mogli kupić już w poniedziałek, 11 marca równo o godzinie 11:11 pod tym linkiem.

kalendarz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?