Największe klasyki EDM w czterech specjalnych mixach. Porządna dawka wspomnień z ostatniej dekady!

Największe kanały EDM na YouTube na przełomie dekad przypominają największe klasyki, które stworzyły taki a nie inny obraz sceny elektronicznej.

kalendarz

Za nami Sylwester i Nowy Rok. Czas pędzi jak oszalały i mamy już prawie połowę stycznia. Umownie (choć nie bez protestów) przyjęło się, że weszliśmy w nową dekadę – a to oznacza trochę inny niż zwykle czas podsumowań. Dzięki temu możemy wrócić pamięcią do tego, jaka muzyka towarzyszyła nam przez te ostatnie 10 lat.

Lata 2010 – 2019 były wspaniałe dla naszej branży. EDM wypłynął na szerokie wody i stał się bardzo popularny na całym świecie. Możecie o tym się przekonać, sprawdzając skonstruowany przez Was ranking Klubowego Hitu Dekady. Jednak to dopiero początek – w sieci pojawiło się bowiem kilka naprawdę interesujących Decade Mixów. Możemy w nich usłyszeć same największe klasyki – zaczynając od Alesso, a na Swedish House Mafii kończąc.

kalendarz

Na początek trzeba wyróżnić wersję od izraelskiego duetu NEXU. Całość trwa nieco ponad 23 minuty i chyba zawiera wszystkie najważniejsze utwory dekady. Panowie od ładnych paru lat udowadniają swoją wysoką jakość kolejnymi yearmixami, a istnym ukoronowaniem ich dotychczasowej pracy z pewnością można nazwać składający się z ponad 200 utworów materiał.

kalendarz

Panowie z Izraela udowadniają swoją wartość

Świetną robotę również zrobił dobrze wszystkim znany kanał Proximity. Charakterystyczną strzałę kojarzy z pewnością każdy fan EDM, który zaczynał przygodę z tą muzyką w latach 2013-2015. Do dziś mo, a ten mix jest naprawdę wyjątkowy. Całość trwa prawie 2 godziny 20 minut i jest ucztą dla tych, którzy tęsknią za starszymi kawałkami.

Kultowe klasyki na kultowym kanale

Jeśli lubicie house’owe i chillowe klimaty, to powinniście dobrze kojarzyć Selected. Kanał w krótkim czasie stał się jedną z największych na YouTube marek z taką muzyką. Trwający równo 30 minut miks jest świetną okazją do przypomnienia sobie, co królowało na listach przebojów w czasie, kiedy house przeprowadził na nie skuteczną woltę.

sunrise

Jaki house rządził w radiu?

Ostatnim podsumowaniem, które polecamy, jest to z kanału Trap Nation. Trapowe klimaty są bardzo popularne – zarówno wśród słuchaczy, jak i twórców kontentu czy graczy. Ma to przełożenie na popularność – kanał ten ma bowiem prawie 28 milionów subskrypcji. Prawie 2 godziny wyselekcjonowanych największych klasyków, które z pewnością choć raz obiły się Wam o uszy.

Najpopularniejszy trap w dwugodzinnej selekcji

Tak brzmiała prawdopodobnie najlepsza dekada dla muzyki elektronicznej w historii. Mamy nadzieję, że ta niedawno rozpoczęta będzie jeszcze lepsza pod względem muzycznym niż poprzednia – a także, że polska scena będzie mieć na ten sukces należny wpływ. Panowie i panie, kibicujemy!

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
20
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?