kontakt

Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził – takie nastroje dotyczące tego eventu opanowały naszą redakcję, kiedy otrzymaliśmy tę informację. Organizatorzy Euforia Festival w ostatnich dniach ogłaszali kolejnych artystów, którzy mieli wystąpić w przyszły weekend na plaży w Boszkowie. To dawało nadzieję na to, że event się odbędzie – w nieco innej formie niż dotychczas, ale jednak. Niestety, władze nie pozwoliły onTune’owi i ekipie na organizację imprezy masowej. Tym samym tegoroczna edycja została przeniesiona na kolejny rok.

Jak czytamy w oświadczeniu, organizatorzy pracują nad alternatywną lokalizacją, w której odbyłaby się impreza “na otarcie łez”. Miałaby ona się odbyć w oddalonym o 20 km od Boszkowa Lesznie – konkretnie w klubie Stara Gazownia. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze szczegółów. Te mają zostać podane w ciągu kilku najbliższych dni.

Poniżej podajemy oświadczenie dotyczące odwołania Euforia Festival 2020.

Oświadczenie Euforia Festivals

Gdy 30 czerwca pojawiło się nowe rozporządzenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nasze serca zabiły szybciej, na twarzach pojawił się uśmiech a w głowach plan. Od tego momentu rozpoczęła się walka o ratowanie tego, co do tej pory wydawało się nie do odratowania. Zakasaliśmy rękawy i wznowiliśmy prace nad wydarzeniem Euforia Festival 2020.

Z zachowaniem wszystkich procedur oraz terminów złożyliśmy wnioski o organizację imprezy masowej. Składając je wzięliśmy pod uwagę wszelkie nowe obostrzenia i procedury. Zapewniliśmy władze o koniecznej dezynfekcji, noszeniu maseczek co miało być pieczołowicie egzekwowane przez służby. Znacznie zmniejszyliśmy ilość uczestników i to przy uwzględnieniu NOWYCH PRZEPISÓW I OBOSTRZEŃ.

Zrobiliśmy wszystko, czego wymagały od nas przepisy, a jak widać wyżej nawet więcej.
Nic nie wskazywało na to, że wydanie rozporządzenia zezwalającego na organizację imprez będzie tylko dokumentem, który tak naprawdę nic nie zmieni w naszej branży… Sytuacja, która ma miejsce w chwili obecnej czyli wzrost zakażeń na pewno nie pomogła.
Wiele wniosków podobnych do naszych zostało odrzuconych. Złożona przez nas dokumentacja została poszerzona o pisma od naszego prawnika, który obalił wszystkie negatywne opinie od organów takich jak Policja czy Sanepid. Niestety i to nie pomogło…

W związku z tym w chwili obecnej odwołujemy się do SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze), które jest ostatnim organem w drodze do uzyskania zezwolenia na imprezę masową. Niestety spodziewamy się decyzji w przyszłym tygodniu, a co najgorsze, obawiamy się, że nasze nadzieje mogą się nie spełnić. Niestety nawet w przypadku skutecznego odwołania nie możemy oczekiwać na jego wynik. Produkcja festiwalu powinna zacząć się w niedzielę, a decyzji kolegium należy spodziewać się ok. wtorku/środy, na co nie możemy sobie pozwolić.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu z Was zaplanowało sobie urlopy na ten sierpniowy weekend, zarezerwowało noclegi, za które uzyskanie zwrotów może być trudne. Nie mogliśmy w tej sytuacji stać bezczynnie i nie robić nic, po prostu odwołać imprezy i żyć dalej, nie po tym jak jak wiele dla nas zrobiliście…

Postanowiliśmy, że 14 i 15 sierpnia zorganizujemy alternatywną imprezę w Lesznie (ok. 20 min jazdy samochodem od Boszkowa). Dlaczego w Lesznie? Mieści się tam sala koncertowa Stara Gazownia wraz z terenem zewnętrznym o metrażu 6000 m2. Stara Gazownia posiada swoją scenę na malowniczym dziedzińcu, salę w klimacie loftowym oraz piękną plażę.

W związku z tym, że nie będzie to impreza masowa, nie wymaga się uzyskiwania zezwoleń. Jest to czwarte rozwiązanie z myślą o tych, którzy musieliby odbyć weekend w Boszkowie bez Euforii.

Osoby posiadające bilet mają pierwszeństwo wstępu na imprezę. Cena biletu zostanie podana po dograniu składu. Różnica między kwotami za bilety festiwalu a imprezy w Lesznie zostanie wyrównana w momencie wejścia na teren imprezy. Rozwiązaniem tym będą żetony, które będziecie mogli wykorzystać na gastronomię, drinki czy gadżety. Ponadto  zorganizowane zostaną darmowe autobusy na trasie Boszkowo-Leszno-Boszkowo.
Dostępne będą 2 godziny wyjazdu z Boszkowa oraz powrotu. O tym poinformujemy w kolejnych komunikatach.

W chwili obecnej rozmawiamy z managementami artystów i najpóźniej do wtorku planujemy podać lineup 2 scen! Zgadza się, 2 scen. Dostępne będzie także wnętrze sali, gdzie w wygodnych kanapach będziecie mogli odpocząć i się zregenerować.

Sytuacja z jaką przyszło nam się zmierzyć jest trudna, ale liczymy na to, że razem przezwyciężymy przeciwności losu.

Jesteśmy #euforiafamily.

Euforia Festivals

Lineup tegorocznego Euforia Festival miał wyglądać następująco:

Piątek 14.08
Kryder
Ben Nicky
Neelix
Roger Shah
Oliver Smith
Davey Asprey
Indecent Noise

onTune b2b Blue Silence
Alex

Sobota 15.08
Sander van Doorn (classic set)
Ruben de Ronde
Ilan Bluestone
ReOrder
Duss


foto: Gromysz

kontakt