Ponad 10 milionów widzów występu Marshmello w grze Fortnite. Udany crossover EDMu i gamingu!

W ten weekend miał miejsce naprawdę udany crossover jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek EDMu i gamingu. Wyniki oglądalności mówią same za siebie!

sunrise

Jeśli choć trochę na bieżąco jesteście z internetowymi trendami, to z pewnością o uszy obiło Wam się hasło Fortnite. Świetnie zaimplementowany tryb Battle Royale, w dodatku do pobrania za darmo? To musiało się udać! W tytuł ten zagrywają się także znane gwiazdy do których możemy zaliczyć m.in. Drake’a, Travisa Scotta czy Antoine’a Griezmanna, który postanowił używać słynnego (lub też niesławnego) już tańca, pochodzącego właśnie z gry, jako cieszynki po strzelonej bramce.

via GIPHY

kalendarz

Światu muzyki elektronicznej ta gra również obca nie jest – w wolnych chwilach zagrywają się w nią m.in. Dillon Francis czy Marshmello. Ten drugi swoją drogą spowodował ostatnio niemałe zamieszanie w grze, ponieważ zagrał tam… wirtualny koncert.

kalendarz

“Impreza” w grze cieszyła się sporą popularnością – występ autora singla “Wolves” w grze Fortnite obejrzało ponad 10 milionów graczy. Rzecz jasna nie wliczamy w to osób, które oglądały koncert poprzez stream czy też brały udział w występie na bis, który miał miejsce 12 godzin później. Gdybyśmy mieli to wszystko ze sobą zliczyć, to liczba byłaby z pewnością o wiele większa.

Co prawda Epic Games, czyli twórcy marki, nie podali oficjalnych wyników, jednak poznaliśmy je dzięki Geoffowi Keighley, który jest znanym dziennikarzem w branży gier video.

sunrise

Źródła mówią, że ponad 10 milionów graczy równolegle ogląda dzisiejszy koncert Marshmello w Fortnite.

Co za moment dla gamingu!

Geoff Keighley

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy popularni DJ’e grają swoje wirtualne sety w grach video. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać znane gwiazdy muzyki Techno w grze GTA V Online. Pojawili się tam m.in. Solomun, Tale of Us, Dixon czy The Black Madonna.

kalendarz

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?