Muzyka na wysokim poziomie – duet Genix & Ian Kerr zagrali seta na wysokości 5590 metrów! To nowy rekord Guinness’a

Artyści zagrali dla kilkudziesięciu wspinaczy. Set trwał 25 minut i składał się z 7 trance’owych utworów.

sunrise

Himalaje to marzenie wielu wspinaczy górskich. To tu każdego roku przyjeżdżają tysiące entuzjastów pięknych krajobrazów i adrenaliny, którzy chcą zobaczyć najwyższy szczyt globu – Mount Everest. Sporą popularnością może pochwalić się też inne wzniesienie – Kala Pattar. Z jego szczytu rozciągają się przepiękne widoki właśnie na Mount Everest, ale też Lhotse i Nuptse.

źródło: wikipedia.com

W niedawnej wycieczce na Kala Pattar brało udział dwóch popularnych DJów – Genix & Ian Kerr. Przedstawiciele nurtu trance zaskoczyli wszystkich uczestników i zagrali seta na szczycie góry na wysokości 5590 metrów nad poziomem morza. Jak się okazało występ DJów był rekordowy. Nikt wcześniej nie rozkręcał publiki na takiej wysokości. Tym samym duet został wpisany do Księgi Rekordów Guinness’a. Poprzedni rekord należał do Chhewang’a Sherpa. Niemal cały występ
Genix’a & Iana Kerr’a możecie obejrzeć poniżej.

kalendarz

Set trwał zaledwie 25 minut, ale to i tak sporo, patrząc na warunki i okoliczności. Składał się z siedmiu utworów – po części autorskich. To było bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc, w których człowiek mógł usłyszeć muzykę elektroniczną. Masywne, ośnieżone góry w tle stworzyły niesamowity klimat.

ultra

Warto przypomnieć, że Damion – bo tak ma na imię Genix – ma patent na bicie rekordów. W 2005 roku brytyjski muzyk grał seta non stop przez 84 godziny. Wtedy stał się DJem grającym najdłuższego seta w historii.

kalendarz

sunrise

Total
32
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?