Glastonbury 2023 prezentuje pierwsze nazwiska. Na czele Elton John, Arctic Monkeys i Guns ‘N Roses

Czołowy brytyjski festiwal ogłosił ponad 50 pierwszych postaci. Headlinerami tegorocznej edycji Elton John, Arctic Monkeys i Guns n Roses.

2sher

Glastonbury to gigant na rynku imprez outdoorowych, podczas którego ma miejsce wiele występów, które wspominane są latami. Legendarne już Pyramid Stage jest główną sceną na terenie Worthy Farm, gdzie miały miejsce koncerty największych brytyjskich, jak i światowych gwiazd. Jednak samo wydarzenie jest bardzo rozległe, a lista artystów i atrakcji co roku nie ma końca. Właśnie poznaliśmy headlinerów tegorocznej edycji oraz pierwszych artystów, którzy wystąpią w dniach 21-25 czerwca na Glastonbury.

Legendarni headlinerzy

W tym roku Glastonbury zakończy się z przytupem. Pod koniec 2022 roku poinformowano, że ostatni koncert Eltona Johna będzie miał miejsce właśnie na Worthy Farm. Tym samym ikona muzyki została pierwszym z trzech headlinerów tegorocznej edycji imprezy. Ze względu na specyfikę imprezy oraz ostatnio wypuszczane współprace z gwiazdami współczesnej sceny, 25 czerwca na scenie nie powinno też zabraknąć gości.

emuze.me

Nie można odmówić tego, że tegoroczna lista naczelnych artystów jest nie lada gratką dla wielu pokoleń. W 2023 ikoniczne Pyramid Stage przejmuje gitarowe granie w wielu odmianach. Świeżo ogłoszonymi headlinerami – którzy wystąpią odpowiednio 23 i 24 czerwca – zostali Arctic Monkeys i Guns ‘N Roses.

Potężna lista gwiazd

Prócz headlinerów ogłoszono ponad 50 artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznego Glastonbury. Lista jest pełna artystów z wysokiej półki. Wśród nich takie nazwy jak Lizzo, Blondie, Lana Del Rey, Lewis Capaldi, Lil Nas X czy Måneskin. Nie zabraknie też wielu ciekawych reprezentantów elektronicznej sceny. Na tej liście obecnie znajdują się Fred Again.., Fatboy Slim, Rudimental oraz Becky Hill.

ultra

Włodarze imprezy zwracają również uwagę na równość płci w lineup’ie – dlatego też połowa dotychczas ogłoszonego składu to kobiety. Pełną listę aliasów znajdziecie poniżej.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?