Czarna karta historii festiwali w oku kamery HBO. Powstał dokument o Woodstock ’99

W tym tygodniu na HBO Max będzie można zobaczyć film dokumentalny o Woodstock ’99 – jednej z czarnych kart historii świata festiwali.

sunrise

Status legendarnych imprez, które zna każdy na całym świecie, ma tylko kilka wydarzeń. Do tego grona niewątpliwie należy Woodstock. Ten oryginalny odbył się po raz pierwszy w 1969 roku – a w jego ślady w kolejnych latach poszło wiele innych imprez. Przykład mamy pod ręką – przez bardzo długi czas w Polsce organizowany był przez Jurka Owsiaka Przystanek Woodstock.

Jedną z największych “kopii” był Woodstock /99, który został zapamiętany w nienajlepszym świetle. Teraz będzie można przypomnieć sobie to wydarzenie – a to za sprawą dokumentu nagranego przez HBO.

kalendarz

Przemoc, gwałty, pożary

Film odzwierciedla to, co działo się w dniach 22-25 lipca 1999 roku w stanie Nowy Jork. Małe miasto Rome najechało wówczas ponad 200 tysięcy osób – i, niestety, wśród nich nie brakowało osób mających plany inne niż imprezowanie. Dokument HBO pokazuje czarną stronę tego wydarzenia – wszak napaści seksualnych, podpaleń czy bójek tam nie brakowało. Oberwało się również organizatorom i artystom. Ci pierwsi zawalili organizację eventu, a drudzy haniebnie prezentowali się na scenie.

kalendarz

Dokument reżyserowany przez Garretta Price’a zawiera wypowiedzi między inntmi promotorów imprezy Michaela Langa i Johna Schera oraz członków zespołóq The Offspring, Creed czy The Roots’ Black Thought.

Cały dokument, który nosi tytuł Woodstock 99: Peace, Love, and Rage” będzie dostępna już 23 lipca na HBO Max.

sunrise

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?