Jauz remiksuje… dziecięcą piosenkę “Baby Shark”. To nie żart!

To nie jest żart – amerykański producent Jauz w wyniku zakładu na Twitterze prezentuje remiks bijącej rekordy popularności na YouTube piosenki dla dzieci.

sunrise

Jedną z najlepszych cech muzyki elektronicznej jest to, że nie zawsze należy ją traktować w stu procentach poważnie. Od lat doskonale o tym wie chociażby deadmau5, który trollował wielokrotnie – najbardziej spektakularny żart miał miejsce pięć lat temu podczas Ultra Music Festival.

Jednak na scenie nie brakuje osób wtórujących Kanadyjczykowi – jednym z nich, niejako z przymusu, stał się Jauz, którego najnowszy release jest… remixem bijącej rekordy popularności w sieci dziecięcej piosenki o małym rekinie i jego rodzinie – “Baby Shark”.

kalendarz

W listopadzie ubiegłego roku Amerykanin postanowił zrobić swoim słuchaczom mały challenge – jeśli jego wpis na Twitterze osiągnąłby 20 tysięcy retwittów, wtedy on podjąłby się zremiksowania “Baby Shark”. Fani artysty, który w swojej identyfikacji wizualnej używa motywu rekina dokonali sprawnej mobilizacji – próg został osiągnięty bardzo szybko, więc producentowi nie pozostało nic innego, jak po prostu wykonać utwór.

kalendarz

Na efekt końcowy musieliśmy czekać aż do kwietnia – Sam premierowo zaprezentował efekt zakładu podczas swojego występu na festiwalu Coachella. Żeby nie było za poważnie, artysta postanowił połączyć nowy utwór z bohaterem tysięcy memów – utworem “Sandstorm“.

Teraz w końcu przyszedł czas na oficjalny release – przy okazji ogłoszenia daty wydania Jauz określił remiks do “Baby Shark” jako “utwór od ludzi dla ludzi“. Specyficzny track, zahaczający o bass house i deep house, jest już dostępny do odsłuchu, a odnośnik znajdziecie poniżej.

sunrise

kalendarz

Total
40
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?