Jauz stracił całą niewydaną muzykę po awarii dysku twardego!

Kolejny dowód na to, że warto backupować swoje pliki – Jauz poinformował na swoim Twitterze, że z powodu awarii dysku stracił całą muzykę z ostatniego roku.

kalendarz

Jeśli mielibyśmy wskazać kogoś, kto na popularności gatunku Bass House zyskał najmocniej, to z pewnością pierwszym takim artystą byłby Jauz. Dwudziestopięciolatek w ciągu dosłownie kilku lat kariery zanotował współprace z takimi aliasami, jak chociażby między innymi Tiesto, DJ Snake oraz Example – a do tego remixy dla Marshmello czy duetu Knife Party.

Producenci muzyczni – tacy jak Jauz – z pewnością nie ograniczają się w swoim procesie twórczym do tego co dostajemy oficjalnie. W międzyczasie powstaje wiele projektów, z których duża część może równie dobrze nie ujrzeć światła dziennego. Nie zmienia to faktu, że taka luźna praca może w dalszej perspektywie przerodzić się w, dajmy na to, materiał na nowy album.

kalendarz

Projekty trzeba gdzieś przechowywać – a technologia ma to do siebie, że lubi czasem się, potocznie mówiąc, posypać. Stąd chociażby przysłowie “są dwa typy ludzi – ci, którzy robią backup, i ci, którzy będą go robić“. Do tej drugiej kategorii należał najpewniej Amerykanin, który ostatnio na swoim Twitterze poinformował swoich fanów o bardzo przykrej sprawie – mianowicie zapomniał dokonać backup’u dysku, który uległ awarii. Przez to Sam stracił całą nową muzykę, nad którą pracował przez ostatni rok.

kalendarz

“Cóż, wychodzi na to, że muszę się pożegnać
z całą muzyką, którą zrobiłem od 2018 roku do teraz (jeszcze niewydaną)… tyle dobrych utworów poszło w błoto. Zabezpieczajcie swoje komputery, ludzie. Pora na nowy początek”

Na wpis artysty wyrazami współczucia odpowiedziały między innymi takie postacie, jak Zeds Dead, Ghastly, Louis the Child czy Deorro. Wiele osób doradzało także skuteczne sposoby tworzenia kopii zapasowych swojego komputera za pomocą wielu zewnętrznych dysków twardych. Jeden z fanów napisał bardzo ciekawą rzecz, do której odniósł się Jauz:

sunrise

Arthur Morgan:
“Za każdym razem, gdy producentom komputer się psuje, oni wskakują na wyższy poziom, więc dzięki temu staniesz się jeszcze silniejszy niż jesteś.”

Jauz:
“Coś w tym jest… czasami najlepsze rzeczy mają swój początek w rozpoczęciu wszystkiego od zera. Wszystko ma swoją przyczynę, może to wszechświat mówi mi,

że nadszedł czas, aby wszystko zmienić na lepsze.”

Wydawać by się mogło, że dla profesjonalnych producentów zrobienie kopii zapasowej dysku to jest podstawa pracy – jak się jednak okazuje, nie jest to regułą. Sytuacja Jauz’a pokazuje, że w tej kwestii trzeba być ostrożnym i po prostu się zabezpieczać. Pamiętajcie o tym, zanim będzie za późno i, przykładowo, stracicie swoją skrupulatnie gromadzoną od kilku lat bibliotekę muzyczną!

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?