Oto house’owe klasyki, które nadal są na listach sprzedaży Beatport

Osoby kupujące muzykę w sklepie Beatport nie zapominają o klasykach gatunku. Oto house’owe numery, które wciąż są w zestawieniach Top100.

reklamuj_sie

Ciężko powiedzieć, czy to moda na nostalgię, czy zmęczenie obecnymi muzycznymi trendami – ale coraz częściej na listach portali streamingowych czy sklepów z utworami możemy znaleźć propozycje sprzed lat. Widzimy to nie tylko na polskim Spotify (o którym wspomnimy w oddzielnym artykule), ale także w zestawieniach Beatportu. Elektroniczną sieć co rusz w ostatnim czasie zalewają informacje o tanecznych klasykach wracających do Top100. My postanowiliśmy obecny stan ponadczasowych sztosów obecnych w czołowych klubowych zestawieniach sprzedaży zebrać w czteroczęściowej serii. Czas na podróż!

Beatport Top 100 – House

W pierwszej części zajęliśmy się kategoriami “Mainstage” oraz “Dance / Electro Pop” – z utworami tam się znajdującymi możecie zapoznać się pod tym linkiem. Teraz jednak przenosimy się do kategorii “House“, gdzie na 71. pozycji znalazł się istny gamechanger formacji Daft Punk. O wydanym w 1997 roku singlu “Around The World” z debiutanckiego “Homework” pamięta się po dziś dzień. I to nie tylko dlatego, że w oryginalnej wersji kawałka świat udało się okrążyć aż 144 razy…

Pozycję wyżej znalazła się z kolei Dominica i jej “Gotta Let You Go“. Tytuł tego sztosa zapewne wiele wam nie powie – ale część z Was po odpaleniu przycisku “play” z pewnością sobie przypomni…

Miejsce 67. to kolejna klasyka gatunku – Armand van Helden i jego “You Don’t Know Me“. Motyw przewodni z tego numeru wracał w różnych odsłonach już wielokrotnie – ale co kończący 25 lat oryginał, to oryginał!

Teraz coś, co możecie dobrze kojarzyć z dzieciństwa. W 2004 roku Michael Gray zawojował parkiety swoim “The Weekend“. I to na tyle, że track ten po 19 latach od premiery znajduje się na house’owej liście Top100 Beatportu – konkretnie na miejscu 59.!

Numer z miejsca 25. co prawda nie jest jednoznacznym klasykiem house’u, ale swoje na karku już ma. Wydane w 2011 roku “Doin Ya Thang” od gościa znanego jako Oliver $ najwyraźniej wciąż cieszy się wzięciem!

Wzięcie ma cały czas także kolejny french house’owy klasyk, którego nie znać to trochę przypał jest. “Music Sounds Better With You” to (uwaga) jedyny singiel formacji Stardust, w której skład wchodził między innymi Thomas Bangalter, jeden z członków Daft Punk. Mimo 25 lat stażu, kawałek jest na miejscu 19. house’owego zestawienia Beatport. Jak widać – nie ilość, a jakość się liczy.

Jeszcze wyżej jest jednak wcześniej już wspomniany Armand van Helden z “I Want Your Soul“. Szesnastoletni już staż tego klasyka nie przeszkadza w zajęciu pozycji numer 15.

Warto jeszcze na sam koniec wspomnieć, że lista ta oparta jest na danych z 17 stycznia 2023 roku. Numery podane wyżej przedstawiamy jako przykład, zaś sprawdzając zestawienia Beatportu w innym czasie możecie znaleźć inne klasyki muzyki tanecznej. Sprawdzajcie i przypominajcie sobie, jak to się kiedyś grało!

reklamuj_sie

Total
10
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?