Nadia Ali i jej “Rapture” w nowej odsłonie. Kryder wypuścił swoją wersję hitu sprzed lat

Brytyjski producent zaprezentował swoją wersję klasyka “Rapture”. Przypomnijmy, za wersję oryginalną odpowiedzialna była Nadia Ali.

sunrise

“Rapture” od iiO i Nadii Ali słyszał choć raz w życiu chyba każdy z nas. Hit ten doczekał się mnóstwa remiksów i nowych wersji. Nie ma co się bać nawet wysnuwania tezy, że utwór ten można było usłyszeć w klimatach związanych z każdym popularniejszym odłamie elektroniki.

W świecie EDMu jedną z najbardziej rozpoznawalnych wersji jest remix od Avicii’ego. Jego “Rapture” królowało na scenach festiwali, a w ciągu 10 lat na serwisie YouTube zebrało prawie 60 milionów odtworzeń. Na warsztat tego klasyka brało też wielu innych artystów. W 2021 roku przyszedł czas na Krydera.

kalendarz

Nowa wersja klasyka

Kryder w swojej interpretacji “Rapture” postawił na klimaty deep house’owe. Artysta dopasował do remiksu delikatne wokale od Natalie Shay, której głos możecie kojarzyć z twórczości producenta kryjącego się za aliasem Grum. Fani brytyjskiego producenta fakt istnienia remiksu tego klasyka mogli już zanotować z początkiem 2021 roku. To właśnie w lutym tego roku artysta pierwszy raz zagrał ten utwór.

kalendarz

W ciągu ostatnich miesięcy produkcja ta grana była regularnie w radio shows wielu przedstawicieli środowiska elektroniki. Do dnia wydania “Rapture” od Krydera i Natalie Shay można było usłyszeć w audycjach takich postaci, jak Armin van Buuren, Fedde Le Grand, DJs from Mars, Ruben de Ronde, Markus Schulz, Ferry Corsten, EDX czy Dannic. Taka ilość supportów nie następuje bez wyraźnego powodu. Nowa wersja tego utworu w wykonaniu Krydera ma to coś. Możecie jej posłuchać poniżej.

Nie pierwszy, nie ostatni

HIty mają to do siebie, że często i gęsto po latach wracają do łask. Producenci na warsztat często biorą ponownie wokale, tekst czy samplują ponadczasowe utwory. Już w 2021 roku radia zdążyła podbić produkcja wykorzystująca elementy “Rapture”. To właśnie we wspólnym singlu RAYE i Rudimental możemy usłyszeć charakterystyczną linię melodyczną i “la-la-la-la-la”.

sunrise

Prócz Rudimental czy Avicii’ego za ten numer brali się inni giganci sceny trance czy… jeden z królów slap house’u. W tym roku swoją wersję tego klasyka wypuścił również Alok. Jednakże już wcześniej producenci widzieli potencjał w ponownym wykorzystywaniu “Rapture”. Swoje remiksy do tego utworu wcześniej wypuścili także Armin van Buuren oraz Gareth Emery. Slap house’owego odświeżenia tego hitu możecie posłuchać poniżej.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?