Magnificence powracają do Axtone z nową EPką. Jest naprawdę różnorodnie!

Holenderski duet powraca do labelu Axtone, wydając czteroutworową EPkę. Numery różnią się gatunkowo od tego, co Robin i Maurice prezentowali dotychczas!

kalendarz

Duet Magnificence przeżywa obecnie swoje najlepsze chwile na scenie EDM. Twórczość Robina i Maurice’a dla wielu stanowi naprawdę spory powiew świeżości, a więc zjawisko nieczęsto spotykane w dzisiejszej muzyce.

Już wydana w roku ubiegłym pierwsza EPka duetu pokazała jego nową odsłonę – ich początki w EDMowym mainstreamie ściśle wiązały się z eventowym odłamem nurtu Progressive House, zaś takie utwory, jak “Out Of My Mind” czy “Fire” są już mocno nacechowane electro i bass house’owymi patentami.

kalendarz

Ponad rok później Holendrzy powracają do labelu Axtone z nowym materiałem. EPka zatytułowana “II” składa się z 4 tracków utrzymanych w wybuchowej mieszance kilku gatunków – głównie bass house/electro house połączony z bardzo undergroudowym klimatem minimalistycznego, technicznego grania. Niełatwo było przeoczyć wydane w ubiegły piątek wydawnictwo, dlatego przejrzymy je kawałek po kawałku!

ultra


Magnificence & Goja – Lights

Pierwszy utwór EPki, noszący tytuł Lights, powstał we współpracy z włoskim duetem producenckim Goja. Jest to electro house’owy banger, zaaranżowany w niecodziennym jak na twórczość Magnificence tempie 115 uderzeń na minutę. Goja komentuje utwór jako istny chaos, analogicznie do ich życia w czasie produkcji utworu, kiedy to nie brakowało wzlotów i upadków.


Magnificence – Control

Projekt, który na release czekał najdłużej, bo od 2015 roku! Przez ten czas track grany był w wielu różnych wersjach – między innymi w 108. odcinku Revealed Radio czy recapie Axwell & Ingrosso z Creamfields 2018, w którym premierę miała obecna wersja Control. Magnificence określa klimat utworu jako powrót do oldschoolowych imprez rave, organizowanych nielegalnie lata temu. Najpewniej stąd ten łamiący żebra, mroczny breakdown!

kalendarz


Magnificence – Remember

Trzeci kawałek to banger jakich mało! Tytuł Remember jest strzałem w dziesiątkę – na pewno długo nie zapomnimy o tym tracku. Energiczny, agresywny drop oraz break utrzymany w klimacie zbliżonym do starych, progressive house’owych kawałków zostaje w myślach na długo.


Magnificence – Encore

Zamykające wydawnictwo Encore to ponadsześciominutowy pływak, niosący słuchacza po islandzkich wodospadach, będących przewodnimi kadrami oficjalnego wideo na kanale Axtone. Wokalu w utworze udzielił jeden z członków duetu Magnificence – Robin. Nie będziemy już więcej pisać o tym tracku – po prostu posłuchajcie!

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
33
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?