Tune Of The Year

Marshall Jefferson to jeden z niekwestionowanych pionierów gatunku house. Muzyk pochodzący z Chicago odpowiada między innymi za produkcję “Move Your Body” – utworu, który zapisał się na kartach historii muzyki elektronicznej. Produkcja ta nie bez powodu jest nazywana hymnem gatunku, którego jest reprezentantem. Utwór ten też można było usłyszeć w popularnej grze z serii GTA – San Andreas.

Artysta nie zamierza jeszcze kończyć swojej kariery, co widać po licznych remixach czy własnych utworach wydawanych przez ostatni rok. Niestety, sześćdziesięciojednolatek zmaga się z zapaleniem płuc i z tego powodu jest hospitalizowany.

Ciężki stan artysty

Jefferson na swoich mediach społecznościowych poinformował fanów, że toczy poważną walkę z chorobą. W tym samym wpisie artysta również prosi bliskich, by nie próbowali się z nim skontaktować w tej chwili. Legenda gatunku house tłumaczy, że nie jest w stanie rozmawiać za dużo przez telefon z powodu wycieńczenia oraz dziękuje za wsparcie.

Naprawdę doceniam wasze wsparcie, jednak w tym momencie po prostu nie mam siły by rozmawiać z wami wszystkimi przez telefon; jest tego za dużo. Toczę poważną walkę, kocham was wszystkich.

MJ

Tweet Marshalla Jeffersona

Wcześniejsze doniesienia

Pierwsze informacje na temat pogorszenia się zdrowia artysty zostały zamieszczone już wcześniej na Facebooku Erica Weltona. Kolejny reprezentant muzycznej sceny miasta Chicago prosił o wsparcie dla kolegi. Wpis napisał zaraz po dostaniu informacji o chorobie od samego Marshalla. W poście zaznacza też to, jak cenne jest życie i również prosi, by nie dzwonić do artysty.

Rodzino, proszę, pomódlcie się 🙏 za Marshalla Jeffersona, który właśnie mnie poinformował, że jest w szpitalu i walczy z zapaleniem płuc. Odłużmy w tym momencie politykę i własne poglądy na bok. Życie jest cenne. Prosił też, by do niego nie dzwonić.

Eric Welton na swoim Facebooku

Artyści wpierają legendę

O stanie zdrowia muzyka informował również piosenkarz i tekściarz CeCe Rogers. Artysta współpracował z pionierem gatunku House między innymi przy ostatnim wydaniu. Dzień po poście Erica napisał on na swoim Facebooku, że Marshall Jefferson obecnie odpoczywa w domu. Również prosił o wsparcie w tych trudnych chwilach i zaznaczał, ze producent nie życzy sobie, by do niego dzwoniono.

Dziś rano krótko rozmawiałem z Marshallem. Odpoczywa on w domu. Chce, by każdy, kto jego numer, nie dzwonił do niego. Ci z was, którzy wierzą w moc modlitwy i Ci, którzy przyjmują pozytywną energię, każdy z was jest mile widziany. Będę was o tym informował. Zostawiam was z miłością i szacunkiem. CeCe.

CeCe Rogers na swoim Facebooku

Czym jest zapalenie płuc?

Zapalenie płuc, które dotknęło Marshalla, jest chorobą dolnej części układu oddechowego. Nieleczona prowadzi do poważnych konsekwencji. Może być ona wywołana przez grzyby, bakterie czy też wirusy – w tym COVID-19. Na ten moment jedynie możemy domniemywać przyczyny, gdyż nie udostępniono informacji na ten temat.

Tune Of The Year