Znamy wyniki MTV EMA 2022. Najwięcej statuetek dla Taylor Swift, ale kto wygrał EDMową kategorię?

Za nami gala rozdania nagród MTV EMA 2022. Wśród zwycięzców znaleźli się między innymi David Guetta, Taylor Swift i Ralph Kaminski.

silesia beats

13 listopada 2022 r. w PSD Bank Dome w niemieckim Dusseldorfie odbyła się gala rozdania nagród European Music Awards (EMA), którymi MTV co roku honoruje przedstawicieli muzycznej popkultury. Wydarzenie poprowadzili brytyjska piosenkarka Rita Ora oraz nowozelandzki reżyser Taika Waititi. Nie zabrakło także ciekawych występów na żywo w wykonaniu między innymi Davida Guetty z Bebe Rexhą. Najważniejszym punktem programu było jednak rozdanie tegorocznych nagród. Oto werdykt fanów z całej Europy.

MTV EMA – najlepsi z najlepszych

Największą liczbą nagród może pochwalić się Taylor Swift. Piosenkarka zdobyła aż 4 statuetki w kategoriach: “Najlepszy artysta”, “Najlepszy wykonawca pop”, “Najlepsze wideo” oraz “Najlepsze wideo długoformatowe”. Dwie ostanie nagrody zapewnił Taylor utwór “All Too Well”. W tegorocznej edycji przyznano także dwie inne filmowe nagrody. Najlepszy teledysk K-pop wyprodukowano dla Lisy, która wygrała także w kategorii “najlepsza artystka kpopowa”. W kategorii “Video for good” zwyciężył natomiast Sam Smith z “Unholy”.

jay_cluss

Najwięcej nominacji zgarnął Harry Styles. Byłemu członkowi One Direction udało się jednak zwyciężyć tylko w kategorii “Najlepszy występ na żywo”. A jeżeli już o występach mowa, to warto wspomnieć o nowej kategorii “Najlepszy występ Metaverse”. W tym przypadku doceniono zespół Blackpink. To nie ostatni przejaw coraz to większej roli K-popu na światowym rynku muzycznym, bo swoje statuetki zgarnęły także zespoły BTS (najwierniejsi fani) Seventeen (najlepszy debiut).

ultra

Za króla muzyki elektoronicznej uznano Davida Guettę. Taka decyzja głosujących nie powinna dziwić. Francuz od wielu lat zajmuje wysokie pozycje w rankingu DJ Mag Top 100 DJs i dociera ze swoją muzyką także do ludzi, którzy EDMu na co dzień nie słuchają. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że kolaboracja Guetty z Bebe Rexhą pt. “I’m Good” zwyciężyła w kategorii “Najlepsza współpraca”.

Najlepszym wykonawcą hip-hop okazała się być Nicki Minaj. Ponadto, piosenka raperki “Super Freaky Girl” została okrzyknięta najlepszym utworem minionego roku.

silesia beats


Wyniki w pozostałych gatunkach prezentują się następująco:
Latino: Anitta
Rock: Muse
R&B: Chlӧe
Alternatywa: Gorillaz

A co słychać na polskim podwórku?

Nagordy MTV EMA są przyznawane także dla poszczególnych krajów i regionów. Za najlepszego polskiego artystę uznano Ralpha Kaminskiego. 32-latek pokonał Julię Wieniawę, Matę, Young Leosię i Margaret.

Tegoroczne EMA z pewnością umocniły pozycję wielkich gwiazd światowej muzyki (takich, jak Taylor Swift i David Guetta), ale pokazały też nowe trendy. Z powyższego zestawienia wywnioskować można, że K-pop staję się globalnie coraz popularniejszy, a technologia pozwala na coraz to ciekawsze rozwiązania artystyczne. Pełne wyniki plebiscytu znajdziecie pod tym linkiem.

ultra

jay_cluss

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?