Duet ODESZA reklamuje finałowy sezon kultowej “Gry o Tron”. EDM wchodzi na salony!

Singiel z krążka “A Moment Apart” niedawno pojawił się w trailerze hitowego serialu “Gra o Tron”. Chodzi o utwór “Corners of the Earth”.

kalendarz

Muzyka elektroniczna coraz śmielej wkrada się do mainstreamowego świata popkultury. Już wcześniej mieliśmy przypadki obecności znanych nam producentów w soundtrackach spotów reklamowych – jako jeden z ostatnich wartych uwagi przykładów warto wziąć chociażby obecność w spocie reklamowym usługi streamingowej Player+ utworu “Hyperreal“, za który odpowiada Flume.

Jak się jednak w ostatnich dniach okazało, twórczość artystów z naszego muzycznego poletka może trafić jeszcze dalej – nawet do jednego z najpopularniejszych seriali wszechczasów.

kalendarz

Harrison Mills i Clayton Knight to artyści niezbyt znani rzeszom fanów elektroniki z nazwiska – jednak sytuacja robi się bardziej jasna, gdy okaże się, że ci panowie odpowiadają za alias ODESZA.

kalendarz

Swój debiutancki album pod tytułem “Summer’s Gone” wydali już siedem lat temu . Społeczność muzyki elektronicznej przyjęła go dobrze, co otworzyło producentom drzwi do dalszego rozwoju.

Kolejne długograje trafiały do słuchaczy w 2014 i 2017 roku. Nierzadko utwory tam zawarte bez wstydu można było nazwać perełkami – i jedna z nich właśnie otrzymała drugie życie! Po dwóch latach od premiery znów jest głośno o jednym z utworów z krążka “A Moment Apart”. Numer “Corners of the Earth” znalazł się bowiem w trailerze ostatniego sezonu serialu “Gra o Tron”.

sunrise

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=KsWjC6HEhgc

Klimatyczna produkcja amerykańskiego duetu doskonale wpasowała się w atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu. Artyści wywodzący się z labelu Ninja Tune przez lata udowodnili słuchaczom, że mają smykałkę do grania w przyjemnym, delikatnym i dającym przyjemność stylu – a to daje teraz owoce w postaci angażu w produkcji HBO.

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?