Za nami trzy fazy lineup’u Parookaville 2024. Ogłoszono ponad 70 artystów

Ponad 70 postaci zostało jak dotąd ogłoszonych na Parookaville 2024. Na lotnisku w niemieckim Weeze znów wystąpią duże postaci EDMu.

kalendarz

Okolice 20 lipca to od lat gwarancja obecności dużej części elektronicznej sceny na europejskich festiwalach. Wszak to właśnie w przedostatni weekend miesiąca zbiegają się Tomorrowland, Sunrise Festival oraz Parookaville. Ta ostatnia impreza – jak już pisaliśmy na naszych łamach nieraz – szybko i z przebojem wbiła się do czołówki EDMowych wydarzeń na europejskiej mapie. Tegoroczna edycja tylko to potwierdza – w ostatnim czasie poznaliśmy bowiem dużą i naprawdę kuszącą potencjalnych uczestników część lineup’u.

Pierwsza tura ogłoszeń lineup’owych Parookaville 2024 miała miejsce na początku grudnia. Od tamtego czasu kolejne gwiazdy były ogłaszane dwukrotnie, z czego ostatni raz w ostatni weekend. Co prawda jeszcze wiele kart zostało jeszcze nieodsłonionych, ale już ta ponad siedemdziesiątka postaci, które zostały do teraz zaprezentowane, robią wrażenie. Widać to zarówno po składzie headlinerów, jak i po pozostałych nazwach znajdujących się obecnie na plakacie.

emuze.me

Czołówka EDMu na Parookaville 2024

Zacznijmy jednak od głównych gwiazd – a na ich czele stoją Armin van Buuren i Hardwell. Oprócz holenderskiej dwójki, która całkiem niedawno ogłosiła swój nowy collab, największym fontem zapisani zostali Dimitri Vegas & Like Mike, KSHMR, Paul Kalkbrenner, Scooter, Timmy Trumpet oraz W&W. Warto przy tym przypomnieć, że przed nami jeszcze parę tur ogłoszeń artystów, tym samym lista ta może ulec wydłużeniu.

Niżej na plakacie też jest grubo – i to dla entuzjastów różnych nurtów tanecznej elektroniki. Przegląd zaczniemy od modnego w ostatnim czasie techno, które reprezentować będą między innymi HI-LO, Charlie Sparks, 999999999 i I Hate Models.

ultra

Jak zwykle, Parookaville będzie dobrym miejscem dla tych, którym w sercu grają hardy. Na ten moment ogłoszeni zostali chociażby Brennan Heart, D-Block & S-Te-Fan, Sub Zero Project, Coone, Angerfist oraz… Showtek. Nie, nie przewidziało wam się – holenderski duet podczas ubiegłorocznej edycji Qlimax powrócił do mocnych brzmień, a set podczas niemieckiej imprezy będzie osadzony właśnie w takich klimatach.

Swoich artystów w lineup’ie znajdą także basowe głowy. Tę część składu stanowią po trzech fazach ogłoszeń takie aliasy, jak Dimension, Ray Volpe, Eptic oraz Modestep w secie b2b z Dirtyphonics. Macie to w Polsce?

Z innych wartych uwagi postaci – na lotnisku w Weeze wystąpią chociażby Tchami, John Summit, Lucas & Steve, Armand van Helden, Cosmic Gate, Martin Solveig, Mike Williams oraz John Newman. A to oczywiście nie wszystko – w najbliższych tygodniach możemy się spodziewać kolejnych ogłoszeń.

kalendarz

Parookaville 2024 – lineup po trzech ogłoszeniach

Na ten moment lineup Parookaville 2024 z podziałem na dni wygląda w następujący sposób:

piątek, 19 lipca
Dimitri Vegas & Like Mike
Timmy Trumpet
Alfred Heinrichs
Andromedik
Angerfist
Aversion
Bennett
Cassö
David Puentez
Dimension
Dual Damage
Eptic
Gestört aber Geil
John Summit
Juicy M
KomaCasper
KXXMA
Macon
Mausio
Marten Hørger
Martin Solveig
Miss K8 x N-Vitral
Modestep x Dirtyphonics
Ray Volpe
Rooler
Tchami
The Purge
Twocolors
ZEUZ

sobota, 20 lipca
Armin van Buuren
KSHMR
W&W
999999999
Alle Farben
Armand van Helden
Brennan Heart
Charlie Sparks
Charly Lownoise
Coone
D-Block & S-Te-Fan
Hugel
I Hate Models
Lexy & K-Paul
Lost Identity
Lucas & Steve
Mariana Bo
Mike Williams
Moonbootica
Nico Moreno
Pajane
Paul Elstak
Quintino
Showtek
Sub Zero Project

niedziela, 21 lipca
Hardwell
Paul Kalkbrenner
Scooter
Cosmic Gate
Creeds
Cristoph
HI-LO
John Newman
Korolova
LARI LUKE
Lilly Palmer
Lost Identity
Mausio
Neelix
Outsiders
Öwnboss
Tream
TNT
VIZE

emuze.me

ultra

Parookaville 2024 – bilety

Natłok gwiazd często wiąże się z trochę wyższymi cenami biletów na imprezę – i tutaj właśnie taką zależność możemy zobaczyć. Obecnie trzydniowy karnet na Parookaville 2024 kosztuje 249 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę stanowi około 1075 złotych. Istnieje opcja dołożenia miejsca na polu namiotowym – za taki zestaw należy zapłacić 339 euro, czyli około 1460 złotych. Oczywiście istnieje również wiele innych opcji biletowych, jednakże brak wśród nich pojedynczych wejściówek na sobotę, biletów na sobotę i niedzielę oraz karnetów VIP, które zostały już w pełni wyprzedane. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?