B2B2B2B2B2B2B… i tak dalej? W największym secie B2B weźmie udział ponad 200 (słownie: dwustu) DJów

25 września na portalu Twitch odbędzie się transmisja, podczas której będzie mieć miejsce rekordowy pod względem frekwencji set B2B.

emuze.me

W świecie muzyki elektronicznej wydaje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wielu artystów grało w ciekawych, niebezpiecznych czy nieosiągalnych dla szarego człowieka lokalizacjach. Nikogo nie dziwią DJe występujący kilka(naście) godzin za konsolą. Ilu jednak artystów może grać na raz? Na festiwalach mamy dziesiątki, a czasem ponad setkę występujących artystów na przestrzeni kilku dni. Jednak te osoby najczęściej występują pojedynczo, ewentualnie tworząc duet, trio lub biorą udział w wyjątkowych b2b czy – rzadziej – większych formach. Wobec tego co powiecie na ponad 200 DJów, którzy wystąpią podczas jednej imprezy?

Rekordowe B2B

Coś takiego będzie mieć już w najbliższą sobotę, 25 września. Za wydarzenie, które zgromadzi ponad 200 DJów, jest odpowiedzialne Pirate Studios. Wyjątkowe przedsięwzięcie będzie odbywać się w studiu Pirate Tottenham i będzie transmitowane przy pomocy platformy Twitch. Taka liczba grających osób podczas jednej imprezy robi niemałe wrażenie.

emuze.me

Inicjatywa ta będzie próbą pobicia rekordu świata w liczbie DJów grających wspólnego seta. I tu informacje dla naszych czytelników z UK – jeśli lokalizacja Ci pasuje i masz chęć uczestniczyć w biciu rekordu to możesz dołączyć do wydarzenia tutaj.

Do inicjatywy dołączyły takie organizacje jak Eott oraz fundacja The Last Night A DJ Saved My Life. Pierwsza z nich jest społecznością muzyczną, która zwraca uwagę na zdrowie psychiczne. W ramach swojej działalności organizują imprezy, działają w mediach czy wypuszczają ubrania. Ich inicjatywę wspierają również artyści, w tym między innymi Krudd, Slowthai czy Mahalia.

emuze.me

Z kolei The Last Night A DJ Saved My Life od 11 lat zajmuje się wspieraniem młodych osób, u których wystąpił kryzys. Skupia ona w swoim gronie ludzi związanych z muzyką elektroniczną, a w akcje fundacji zaangażowani są duże nazwy ze sceny, takie jak DJ Mag, Beatport, Carl Cox, Mixcloud czy klub Fabric.

Grając pomagamy

Inicjatywie Pirate Studios towarzyszy też akcja charytatywna, dzięki której pieniądze trafią do fundacji KeyChanges, która odpowiada za sprawy związane ze zdrowiem psychicznym. W ramach wydarzenia utworzono zbiórkę, w wyznaczono cel £5,000, co daje prawie 28,000 zł. Na stronie Pirate Studios napisano, w czym mogą pomóc dane kwoty. Dzięki £200 (ponad 1000 zł) można ufundować 5 tygodni pracy w studio, która pomoże zapoznać się z realiami pracy w takim miejscu oraz pozwoli ponownie zaangażować się w muzykę młodej osobie. Ponad 5 tysięcy złotych, czyli £1000, pozwoli ufundować sześć miesięcy wsparcia dla nastolatka, któremu doskwierają problemy psychiczne. Kwota £5,000 odpowiada możliwości organizacji aktywności muzycznych przez rok dla młodych pacjentów szpitali. Datki można przekazywać poprzez tę stronę.

emuze.me

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?