kontakt

Rozmach to słowo bardzo dobrze znane Pasquale Rotelli – włodarzowi agencji Insomniac, odpowiedzialnej za EDC Las Vegas. Tegoroczna edycja, będąca jednocześnie powrotem z pandemicznego niebytu, była największym w tym roku muzycznym eventem na świecie, gromadząc w ciągu 3 dni imprezy około 450 tysięcy osób.

Były sety, i znikły

Imponował lineup, ale nie tylko – warte docenienia było także transmitowanie setów ze wszystkich ośmiu scen na portalu YouTube. Dotychczas w sieci dostępnych było ponad 60 nagrań z nadawanych na kanale Insomniac TV występów – niestety, większość z nich zostało usuniętych. Powód dość prozaiczny – udostępniający większość z nich kanał Martijn Garritsen zniknął z YouTube. Szkoda, bo można było nań znaleźć wiele smaczków z archiwum festiwalowych livestreamów.

Prawie 60 setów w wybitnej jakości

Jest jednak pewna dość interesująca alternatywa. Osoby korzystające z usługi Apple Music mają już bowiem możliwość odsłuchiwania aż 56 setów z EDC Las Vegas 2021. Wszystkie te nagrania są dostępne w jakości bezstratnej, co powinno zadowolić osoby krytykujące dźwięk podczas oficjalnych livestreamów. Dodatkowo występy są podzielone na oddzielne pliki – dzięki czemu łatwo można dotrzeć do interesującego nas momentu.

Pod względem gatunkowym nagrania są takie, jak sam festiwal – czyli różnorodne. Mamy więc mainstreamowy EDM (Tiesto, Afrojack b2b R3HAB, Kygo, Nicky Romero), ale też trance (Cosmic Gate, Aly & Fila, Ferry Corsten). Coś dla siebie znajdą również fani muzyki basowej (SLANDER, Zomboy, NGHTMRE) czy house’owej (Claptone, Purple Disco Machine, Dombresky, Tchami). Wymienione wyżej ksywy to jednak tylko esencja z tego, co możecie znaleźć pod tym linkiem.

Co istotne – Apple Music jest płatne. Miesięczny abonament wynosi niecałe 20 złotych. Nowi użytkownicy mogą jednak skorzystać z usług portalu streamingowego z Cupertino za darmo – przez pierwsze trzy miesiące. Może być to okazja do sprawdzenia czegoś odmiennego od Spotify.

EDC Las Vegas 2022 wkrótce

Przyszłoroczna edycja EDC Las Vegas została już ogłoszona – odbędzie się ona w dniach 20-22 maja 2022 roku tam, gdzie zazwyczaj, czyli w kompleksie Las Vegas Motor Speedway. Lineup jeszcze nie jest znany – ale mimo to można już kupować bilety, które znajdziecie pod tym linkiem.


foto: Rukes

kontakt