ghostproductions.pl

Jeszcze tej wiosny Porter Robinson wyda swój drugi studyjny album. Dowiedzieliśmy się o tym przy okazji wydania przez Amerykanina pierwszego od prawie 4 lat numeru spod jego głównego aliasu. “Get Your Wish” jest pierwszym singlem zwiastującym nadchodzący album “Nurture“. Teraz przyszła pora na kolejny numer.

Something Comforting” to produkcja, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom debiutanckiego albumu producenta. Wyraźnie słychać tutaj dźwięki, które dominowały na “Worlds”, co zapewne spodoba się tym, którzy wysoko cenią sobie opublikowany 6 lat temu materiał. Co ciekawe – w utworze wokalnie udzielił się sam Porter.

Jak powstał nowy singiel Portera?

Na social mediach twórcy pojawił się prawie czterominutowy filmik, w którym dowiadujemy się szczegółów odnośnie najnowszej kompozycji. Amerykanin przyznał, że motyw przewodniSomething Comforting“, który możemy usłyszeć chociażby w 66 sekundzie utworu, powstał już w 2015 roku. Był to moment, w którym Amerykanin borykał się z brakiem weny i zadawał sobie pytanie “czy będzie kiedyś jeszcze w stanie tworzyć muzykę“.

“Something Comforting” było wierzchołkiem tej walki, kiedy starałem się przez setki godzin stworzyć coś nowego i próbowałem wielu nowych pomysłów. Czułem się niezadowolony, będąc bardzo krytyczny wobec wszystkiego co robiłem…

Porter Robinson

Jak się okazuje, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – i w najbliższych tygodniach będziemy mogli cieszyć się wieloma nowościami od twórcy takich numerów, jak “Language” czy “Shelter”. Najnowszą jego kompozycję możecie sprawdzić poniżej.

ghostproductions.pl