TOP 15 najlepiej opłacanych artystów EDM w 2018 roku. Na szczycie bez zmian!

silesia beats

Przemysł EDM w ciągu ostatnich lat stał się integralną częścią show biznesu, co siłą rzeczy wywarło wpływ na zarobki najpopularniejszych postaci. DJ’e i producenci coraz chętniej kontraktowani są w kampaniach reklamowych, komponują hymny wielkich imprez czy regularnie występują w telewizji. Największym osiągnięciem może pochwalić się 22-letni Martin Garrix, który swoim występem zamykał tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej. Warto zauważyć, że wszyscy na liście posiadają na swoich kontach wydania radiowych hitów osiągających milionowe, a nawet miliardowe liczby odsłuchów w różnego rodzaju serwisach streamingowych.

Dlatego też liczby, które można znaleźć w corocznym rankingu najlepiej opłacanych DJów na świecie, opracowanym przez magazyn Forbes, są coraz bardziej imponujące.

jay_cluss

Okres czasowy brany pod uwagę przy obliczeniach to 1 czerwca 2017 – 1 czerwca 2018. Zaprezentowane kwoty są przed odliczeniem należnych podatków odliczeniem oraz opłat za prawników, agentów i menedżerów. Szacunki zostały oparte na danych serwisów Nielsen, Pollstar, Bandsintown i Songkick, a także na podstawie rozmów z ekspertami branżowymi i wieloma gwiazdami.

ultra

Spoglądając na ranking przez ostatnie lata widzimy podobną listę nazwisk i próżno szukać nowych artystów w stawce. Nieprzerwanie od 6 lat zwycięża Calvin Harris, a na pozostałych pozycjach zachodzą jedynie nieznaczne rotacje, takie jak np. zmiana na 2 i 3 pozycji między Tiesto i The Chainsmokers w porównaniu do poprzedniego zestawienia.

Ranking najlepiej zarabiających DJ-ów według „Forbes” w 2018 roku:

silesia beats

1. Calvin Harris – 48 milionów dolarów

2. The Chainsmokers – 45,5 mln dol.

3. Tiësto – 33 mln dol.

ultra

jay_cluss

4. Steve Aoki – 28 mln dol.

5. Marshmello – 23 mln dol.

silesia beats

6. Zedd – 22 mln dol.

7. Diplo – 20 mln dol.

8. David Guetta – 15 mln dol.

9. Kaskade – 13,5 mln dol.

jay_cluss

10. Martin Garrix – 13 mln dol.

11. Axwell Ingrosso – 12 mln dol.

12. Kygo – 11,5 mln dol.

13. DJ Snake – 11 mln dol.

14. Dimitri Vegas & Like Mike – 10,5 mln dol.

15. Afrojack – 10 mln dol.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?