Polacy remiksują duet Showtek! Ravekings z odświeżeniem “Pour It Down”

Duet Ravekings wydał oficjalny remix dla duetu Showtek. Ich wersja utworu “Pour It Down” to jednak nie pierwsze powiązanie z Holendrami.

2sher

Z każdym rokiem na polskiej scenie pojawiają się coraz to kolejne projekty. Jedne zostają na dłużej, inne przepadają po jednym-dwóch sezonach. I o ile na temat projektu Ravekings na ten moment ciężko stwierdzić, jaki los go czeka, to trzeba przyznać, że pierwsze ruchy wyglądają naprawdę solidnie i mogą zwiastować dobre informacje w przyszłości.

Młodzi gniewni

Projekt Ravekings powstał pod koniec 2019 roku. Stworzyli go znany niegdyś z projektu Crankids Patryk Ławniczak oraz Mateusz Bokacz. Panowie dotychczas w głównej mierze wydawali na portalach YouTube i Soundcloud remixy i bootlegi. W tym temacie współpracowali między innymi z Roobsem i Stawkiem, rezydentami klubu Manhattan Czekanów. Jeden z remixów duetu trafił nawet kilka miesięcy temu na oficjalny kanał Future House Music na YouTube. Chodzi o odświeżenie kawałka “Talk About“, który wylansował w ubiegłym roku Rain Radio. Remix ten spotkał się z supportem takich postaci, jak Tiësto, Madison Mars, Dannic oraz Showtek.

Nic nie może Cię samego satysfakcjonować jak poprawianie znanych numerów. W każdym utworze dla nas coś jest, coś takiego, gdzie warto (a nawet trzeba) to poprawić, aby dodać „kopa”, czegoś, co jeszcze bardziej „nakręci” publikę. Od samego początku taki mieliśmy zamysł i, jak widać, sprawdza się on idealnie.

Jeszcze bardziej obiecujący zdaje się być rok 2022. To właśnie ostatnie miesiące przyniosły release w SKINK – labelu, za który odpowiada duet Showtek. W styczniu Ravekings wraz z Karolem Bałdygą aka EightBlue wydali singiel “Don’t Stop”. Natomiast na marzec przypadł największy dotychczas sukces Patryka i Mateusza.

Realizując nasze założenia, razem z naszym kolegą Karolem (EightBlue) udało nam się stworzyć utwór „Don’t Stop”. Wysłaliśmy numer do kilku labeli, SKINK wykazało dość konkretne zainteresowanie i tam zdecydowaliśmy się wydać nasz singiel.

Oficjalny remix dla Showtek

Dotychczasowe wypuszczane przez nich remixy były nieoficjalne. Tym razem jednak przyszło im w udziale wydanie oficjalnego remixu dla duetu Showtek. I tak 4 marca nakładem Virgin Records ukazała się trzyutworowa EPka z remixami kawałka “Pour It Down“, do której swoją produkcję dołożył polski duet. Tym samym Ravekings dołączyli do takich aliasów, jak Blinders czy LOUD ABOUT US!, które to remiksowały holenderski duet w przeszłości.

Polska interpretacja “Pour It Down” zdecydowanie dodaje kopa względem mocno radiowo-house’owego oryginału. Otrzymaliśmy bowiem osadzony w klimatach bass house’owy track, rezonujący z obecnymi trendami w tym nurcie, ale nawiązujący – chociażby w break’u – do oldskulowego klawiszowego brzmienia.

Czekamy na więcej

Jak zapowiadają Patryk i Mateusz, remix dla duetu Showtek nie jest ich ostatnim słowem. Trzymamy więc za słowo i zachęcamy do sprawdzenia samodzielnie ich remixu do najnowszego singla utworu Showtek – znajdziecie go poniżej.

2sher

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?