SI US PLAU odświeżają hit “Toxic”, zwracając przy tym uwagę na toksyczność branży muzycznej

Panowie z duetu SI US PLAU postanowili przeznaczyć dochód z najnowszego singla na Fundację Tima Berglinga.

freedom

Mimo, iż duet SI US PLAU nie jest jeszcze tak bardzo popularny na polskiej scenie muzyki EDM, to ich kariera niewątpliwie nabiera rozpędu. Kasper Jabłoński i Paweł Strączek w ostatnim czasie wydali między innymi remix dla Karoliny Stanisławczyk, przy okazji mając już na koncie kilka interesujących singli. Dorobek ten pozwolił pochodzącemu z Olsztyna duetowi zajmować w pierwszej połowie roku wysokie pozycje w naszym rankingu najchętniej słuchanych polskich producentów na Spotify. W ostatnim czasie było jednak o nich dość cicho. Mówimy o tym w czasie przeszłym, ponieważ panowie wydali właśnie swój najnowszy utwór, zatytułowany “TOXIC” którego dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na walkę z problemami psychicznymi.

Release w szczytnym celu

Kawałek ten jest coverem utworu Britney Spears, który jest jednocześnie kolejnym krokiem SI US PLAU w celu zmiany stylu. Dotychczas znani ze slap house’owych singli Kasper i Paweł ewidentnie szukają świeższego brzmienia, co słychać w ich najnowszym tracku.

Release tego utworu ma także drugie dno. Panowie postanowili bowiem, przy okazji premiery, poruszyć temat zdrowia psychicznego w branży muzycznej. Jak nietrudno się domyślić, scena klubowa to także w jakimś stopniu showbusiness, ze wszystkimi tego zaletami i (co najistotniejsze) wadami. Przez to właśnie w branży nie brakuje toksycznych sytuacji i nadużyć. Kasper i Paweł postanowili więc zwrócić na to uwagę, jednocześnie oznajmiając, że cały dochód z “TOXIC” zostanie przekazany na rzecz fundacji Tima Berglinga, która pomaga właśnie osobom z problemami mentalnymi.

O całej akcji możemy przeczytać na social mediach SI US PLAU.

Jako artyści chcemy dzielić się z Wami, tym co najlepsze w naszej twórczości, ale nieraz droga artysty może stać się dosyć “toxic”. Postanowiliśmy wydać naszą wersję kultowego utworu Britney jako znak wsparcia dla wszystkich artystów zmagających się z różnego rodzaju presją i nadużyciami, które często prowadzą do problemów ze zdrowiem psychicznym i zniszczenia kariery.
Mamy to szczęście, że pracujemy z profesjonalistami muzycznymi, którzy szanują naszą wolność, ale jesteśmy świadomi, że jest wielu artystów, którzy takiego szczęścia nie mają.
Cały nasz dochód z TOXIC zostanie przekazany na rzecz Fundacji Tima Berglinga (Avicii’ego), której celem jest usunięcie piętna związanego z samobójstwami i problemami psychicznymi, szczególnie wśród artystów. Ponadto, jeśli jesteś artystą i czujesz się wykorzystywany przez kogokolwiek z tej branży, prosimy, odezwij się do nas prywatnie.

Do akcji można się dołączyć, po prostu słuchając najnowszego utworu SI US PLAU – co możecie zresztą zrobić poniżej.

freedom

Total
7
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?