kontakt

Noc z niedzieli na poniedziałek na długo zostanie w pamięci Mateusza Dziewulskiego aka Skytech. To właśnie wtedy, kilkanaście minut przed godziną 1:00, doszło do pożaru domu producenta w podpoznańskich Komornikach. Szczęście jest takie, że nikogo w domu nie było – cała rodzina przebywała wówczas w Rzeszowie. Mimo to straty, jakie powstały wskutek pożaru, są ogromne.

Ogromne straty

Od razu możemy uspokoić fanów muzyki Skytecha – jego studio znajdowało się w innym miejscu, więc nie zostało dotknięte pożarem. Jest to jednak nicnieznaczące w obliczu tego, że dom Mateusza nie nadaje się w tej chwili do tego, by w nim ponownie zamieszkać. Piętro, poddasze oraz dach całkowicie spłonęło, zaś parter wskutek gaszenia pożaru został zalany.

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny wybuchu ognia. Sprawę tę badają odpowiedni eksperci, by ustalić przyczyny pożaru. Badania te mogą jeszcze trochę potrwać – więc na wypłatę pieniędzy z ubezpieczenia (bo dom był ubezpieczony) Skytech i jego rodzina mogą jeszcze trochę poczekać.

Powstała więc zbiórka na najpilniejsze potrzeby, gdyż większość rzeczy spłonęła lub została zalana. Założyła ją na portalu zrzutka.pl Kamila Dziewulska, żona autora takich hitów jak “Tiger” czy “Kundalini”. Było to umotywowane dużą chęcią pomocy ze strony znajomych.

Cześć! Na początku chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie gesty wsparcia jakie do nas docierają w związku z pożarem. Mamy się dobrze, nikt z naszej rodziny ani sąsiadów nie ucierpiał, co jest dużą wartością w tej sytuacji.

Dostaje masę zapytań o zbiórkę, cieszę się, że chcecie pomóc. Moja Kamila (żona Mateusza – przyp.red) założyła takową, więc w razie czego, można pomoc kierować w tym kierunku. Nie chcę, żebyście się czuli w jakikolwiek sposób nakłaniani, czy przymuszani, ale również nie chcę, żebyście czuli, że Wasza pomoc jest odrzucana. Bardzo doceniamy Wasze chęci i dobre serca.

Co do przyczyny pożaru, jest kilka hipotez, ale żadnej nie da się na tym etapie definitywnie potwierdzić, wbrew temu, co piszą internetowi eksperci na forach 😉 Czekamy na opinie ekspertów.

ALSO gorąca prośba. Szukamy domu na wynajem w Poznaniu i okolicach. Będziemy wdzięczni za informacje!

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Na chwilę obecną udało się zebrać już ponad 13 tysięcy złotych. Jeśli więc chcielibyście i wy wspomóc Mateusza i Kamilę oraz czwórkę ich dzieci, możecie zrobić to tutaj. Rodzina szuka też nowego miejsca do zamieszkania w okolicy Poznania. Jeśli więc sami macie takie możliwości lub znacie kogoś, kto może odpowiednią przestrzeń wynająć, możecie zgłosić się bezpośrednio do Mateusza lub Kamili.


foto: Zrzutka.pl

kontakt