SoundCloud zwalnia pracowników. Z firmą pożegna się 1/5 kadry

Pracownicy mają zostać powiadomieni w ciągu najbliższych dni. Powodem kryzys gospodarczy i trudna sytuacja na rynku.

sunrise

W ubiegłej dekadzie SoundCloud był czołowym portalem dystrybuującym muzykę. Miejsce to przyciągało łatwością w obsłudze, interakcją z twórcami i dużą ilością materiału niedostępnego nigdzie indziej. Stał się kluczowym miejscem dla rozwoju muzyki elektronicznej i hip-hopu. Niestety, w ostatnich latach portal ma za sobą pasmo niepowodzeń i stracił na znaczeniu. Dobitnie może świadczyć o tym ostatnia zapowiedź o zwolnieniu 1/5 pracowników.

“To konieczne”

O informacji dowiadujemy się za pośrednictwem portalu Billboard. Wedle ich raportu, Michael Weissman – dyrektor generalny firmy – wysłał w środę 3 sierpnia e-mail do pracowników ogłaszający cięcia.

kalendarz

Będziemy wprowadzać redukcje w naszym globalnym zespole, które wpłyną na 20% naszej firmy. Wprowadzanie zmian, które mają taki wpływ na ludzi, jest niezwykle trudne. Ale jest to konieczne, biorąc pod uwagę wyzywający klimat gospodarczy i trudności na rynkach finansowych.

Dzisiejsze zmiany na dłuższą metę lepiej pozycjonują SoundCloud i stawiają nas na drodze do trwałej rentowności. Zaczęliśmy już podejmować rozważne decyzje finansowe w całej firmie, a teraz obejmuje to redukcję naszego zespołu.

Michael Weissman

Pracownicy z USA i Wielkiej Brytanii, których potencjalnie mogą dotyczyć zwolnienia, mają zostać powiadomieni w ciągu najbliższych kilku dni. SoundCloud planuje również zorganizować w tym tygodniu duże spotkanie, aby omówić te zmiany bardziej szczegółowo. Wiadomość ta jest w dużej mierze konekwencją ogłoszenia nowego systemu płac, który został uruchomiony w marcu 2021 roku.

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?