Spotify testuje nową funkcję. Będziesz mógł zablokować nielubianych artystów!

Słuchasz Techno, a Spotify ciągle proponuje Ci kogoś, kto nie jest w Twojej opinii wystarczająco Techno? Nowy pomysł szwedzkiej firmy spodoba Ci się!

sunrise

Ta wiadomość z pewnością zadowoli przykładowo osoby, które zwykle słuchają bardziej undergroundowych brzmień, a którym wciąż niedoskonałe algorytmy Spotify z uporem godnym lepszej sprawy proponują mainstreamowe single.

Użytkownicy tego portalu streamingowego już wkrótce – tak, jak można od długiego czasu zrobić na YouTube – będą mogli po prostu wyciszyć danego artystę. Przykładowo – jeśli bardzo nie lubicie Armina van Buurena, to po wejściu na jego profil na Spotify, wystarczy wejść w menu dostępne pod ikonką z wielokropkiem i tam zaznaczyć opcję “Nie odtwarzaj tego artysty“… i tyle!

kalendarz

Do wdrożenia takiej funkcjonalności szwedzka korporacja przymierzała się już w 2017 roku. Ostatecznie wtedy nie doszło do implementacji – jednak teraz temat powraca i – gdy stanie się ciałem dla wszystkich – może wielu osobom mającym jasno sprecyzowane poglądy na muzykę naprawdę ułatwić korzystanie z aplikacji.

kalendarz

W testy włączona jest jedynie garstka użytkowników, którzy z opcji “banowania” niechcianych artystów mogą korzystać jedynie za pośrednictwem aplikacji na system iOS.

Kiedy z tej “Don’t play this artist” będą mogli skorzystać wszyscy? Na razie nie wiadomo. Jedno jest pewne – kiedy ta opcja zostanie wprowadzona, chcielibyśmy zobaczyć statystyki odnośnie tego, kto jest najczęściej banowany na Spotify!

sunrise

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?