Spotify ułatwia udostępnianie muzyki na Facebooku. Funkcja znana z Instagrama już dostępna

Spotify rozszerza funkcję udostępniania muzyki na portalach społecznościowych bezpośrednio z aplikacji streamingowej. Do Instagrama dołącza Facebook.

kalendarz

Jedną z częściej używanych opcji na Insta Stories jest udostępnianie utworów ze Spotify. W ten sposób możemy podzielić się z innymi piosenką bądź albumem, którego obecnie słuchamy. Istotnym udogodnieniem jest opcja “Odtwórz w Spotify“, dzięki której prosto ze story danego usera możemy przenieść się do aplikacji Spotify, aby sprawdzić polecany przez tą konkretną osobę kawałek.

Jak się okazuje, popularność tego – i to należy jasno przyznać – świetnego pomysłu skłoniła Szwedów do otwarcia się na kolejne social media. Tym razem opcja zasiliła najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie, będący jednocześnie właścicielem Instagrama – a więc Facebook.

kalendarz

Udostępnianie muzyki na facebookowym stories działa na podobnej zasadzie, co na Instagramie. W trakcie odtwarzania utworu wystarczy kliknąć w trzy kropeczki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wejść w “Udostępnij”. Na liście możliwych wyborów znajdziemy nową opcję, pozwalającą na udostępnienie utworu na swoim Facebook’owym profilu. W ten sposób łatwo i przystępnie możemy podzielić się z innymi osobami swoimi ulubionymi kawałkami. Co ciekawe – opcja ta obejmuje także zwykłe udostępnienie na swojej tablicy.

ultra

Odpowiedni tutorial dotyczący wprowadzonej na sam koniec wakacji funkcji przygotował sam Spotify i znajdziecie go poniżej.

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?