Kto był najpopularniejszy na Spotify w 2020 roku? Pewne rzeczy pozostały niezmienne

Co roku na początku grudnia Spotify prezentuje szereg statystyk dotyczących ruchu na swoim portalu. Nie inaczej jest w tym roku.

kalendarz

Jak już od kilku lat, tak i w 2020 roku Spotify z początkiem grudnia wystartowało z kolejną edycją Spotify Wrapped. W ramach tej atrakcji usługa streamingowa udostępnia muzyczne i podcastowe podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy. Możemy sprawdzić, czego najchętniej słuchali wszyscy użytkownicy platformy, a także wygenerować własne podsumowanie.

W Polsce jak w…

Niestety, tym razem EDMowe klimaty nie podbiły polskiego Spotify. W Polsce w tym roku dominował rap, co nie jest wielkim zaskoczeniem. Pierwszą piątkę artystów również zajmują przedstawiciele tego gatunku – na czele trzeci raz z rzędu Taco Hemingway, tuż za nim Quebonafide. Na liście popularnych utworów też nie ma co szukać EDMowych twórców – najwyżej notowanym tanecznym trackiem jest remix utworu SAINt JHN’a “Roses”. Slap house’owy banger, za którym stoi Imanbek, uplasował się na miejscu szóstym. Kolejny EDMowy numer znajdziemy dopiero na miejscu… 50. – jest nim “Breaking Me” niemieckiego producenta Tobiasa Topica aka Topic.

kalendarz

Ciekawostką jest to, że w piątce najpopularniejszych utworów tylko jeden z nich nie pochodzi od polskiego artysty. Tym rodzynkiem jest “Blinding Lights” od The Weeknd na drugiej pozycji. Kategorię najpopularniejszych albumów pomiędzy rapowymi krążkami dopełnia popowe wydawnictwo Sanah – “Królowa Dram”.

ultra

Spotify Wrapped 2020 w Polsce

Najpopularniejsi artyści

 1. Taco Hemingway
 2. Quebonafide
 3. Lanek
 4. Bedoes
 5. Mata

Najpopularniejsze utwory

 1. Quebonafide feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA
 2. The Weeknd – Blinding Lights
 3. Sobel – Impreza
 4. Taco Hemingway & Lanek – Polskie Tango
 5. Mata – 100 dni do matury

Najpopularniejsze albumy

 1. Mata – 100 dni do matury
 2. Quebonafide – ROMANTIC PSYCHO
 3. Bedoes – Opowieści z Doliny Smoków
 4. sanah  – Królowa dram
 5. Białas – H8M5

Najpopularniejsze utwory – EDM

 1. SAINt JHN – Roses (Imanbek Remix)
 2. Topic – Breaking Me
 3. VIZE & Tom Gregory – Never Let Me Down
 4. Regard – Ride It
 5. Tiesto & Stevie Appleton – Blue

Globalna topka

Światowe trendy pokrywają się z tym, co widzimy na rodzimej scenie. Jednak w globalnym TOP5 znalazło się miejsce dla EDMowej reprezentacji. Na czwartym miejscu rankingu najchętniej odtwarzanych utworów tego roku znalazł się remix Imanbeka do utworu SAINt JHN – Roses.

W pierwszej piątce najpopularniejszych artystów globalnie dominuje rap oraz rytmy latino, a w damskiej części zestawienia – pop. Najczęściej odtwarzanym wykonawcą 2020 roku był Bad Bunny.

kalendarz

Najpopularniejsi artyści

 1. Bad Bunny
 2. Drake
 3. J Balvin
 4. Juice WRLD
 5. The Weeknd

Najpopularniejsze artystki

 1. Billie Eilish
 2. Taylor Swift
 3. Ariana Grande
 4. Dua Lipa
 5. Halsey

Najpopularniejsze utwory

 1. The Weeknd – Blinding Lights
 2. Tones and I – Dance Monkey
 3. Roddy Ricch – The Box
 4. SAINt JHN – Roses (Imanbek Remix)
 5. Dua Lipa – Don’t Start Now

Najpopularniejsze albumy

 1. Bad Bunny – YHLQMDLG
 2. The Weeknd – After Hours
 3. Post Malone – Hollywood’s Bleeding
 4. Harry Styles – Fine Line
 5. Dua Lipa – Future Nostalgia

Własne #SpotifyWrapped

Również w tym roku platforma streamingowa udostępniła możliwość wygenerowania własnego muzycznego podsumowania. Aby je uzyskać, wystarczy wejść do aplikacji Spotify na smartfonie i kliknąć na banner widoczny na włączonej zakładce. Dzięki temu zobaczysz miłą dla oka prezentację statystyk Twojego konta z ostatnich 12 miesięcy. Dodatkowo zostaną wygenerowane dwie playlisty – “Twoje ulubione utwory 2020” oraz “Nie przegap”.

Na naszej facebook’owej grupie powstał post dotyczący tego tematu – członkowie naszej społeczności licznie dodawali swoje podsumowania. Warto dołączyć do grupy!

foto: Vogue Images

ultra

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?