Ta tabletka ma obniżyć ilość alkoholu w organiźmie o 70%… w godzinę. Spodoba się imprezowiczom!

Szwedzka tabletka Myrkl ogłaszana jest jako pierwsza na świecie “tabletka na kaca”. Eksperci są jednak sceptyczni.

sunrise

Nauka w służbie ludzkości – taka maksyma ma jak najbardziej sens. Wiele odkryć i wynalazków na przestrzeni wieków pozwoliło ułatwić nam życie i – przede wszystkim – znacznie je wydłużyć. Przed uczonymi w dalszym ciągu jest wiele rzeczy do odkrycia – choć ta, o której w tym tekście piszemy, dla części społeczeństwa może okazać się zupełnie wystarczająca.

Dla wielu osób lubiących poimprezować problemem niemałej wagi nierzadko bywa… następny dzień. Kac (bądź u mocniejszych zawodników dalsze bycie pod wpływem) rozwaliło już niejeden dzień po imprezie. Na rynku nie brakuje specyfików, które w teorii pomagają w poradzeniu sobie z tą sytuacją. Wygląda jednak na to, że czeka nas w tej materii przełom.

kalendarz

Pierwsza “antykacowa tabletka”?

W sprzedaży na brytyjskim rynku pojawił się bowiem specyfik, który według zapowiedzi producenta ma rozkładać nawet 70% alkoholu… w ciągu godziny. Co więcej, rozkład ten ma mieć miejsce jeszcze zanim alkohol trafi do wątroby.

kalendarz

Sposób użycia jest następujący – należy zażyć dwie tabletki na jedną “sesję alkoholową”, przy czym pierwszą z nich na 12 godzin przed inauguracją spożywania, a drugą na godzinę przed.

Na pierwszą “antykacową tabletkę” składają się witamina B12, bakterie Bacillus Coagulans i Bacillus Subtilis oraz L-Cysteina.

sunrise

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe?

Proces tworzenia receptury tabletki trwał ponad 30 lat – zapoczątkował go w 1990 roku szwedzki naukowiec Johan de Faire. Mimo przejścia gruntownych badań, eksperci uważają, że obietnice producenta są zbyt nierealne.

Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że ten produkt jest skuteczny w walce z kacem. Nigdy nie był badany w tym kontekście

Joris Verster, Division of Pharmacology na Uniwersytecie w Utrechcie

Produkt ten jest stosunkowo nowy, więc na pierwsze recenzje będziemy musieli chwilkę poczekać.

Specyfik jest dostępny online. Za 30 tabletek zapłacić trzeba 30 funtów, czyli około 170 złotych.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
19
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?