W tym roku nie zabraknie Polaków na ADE! Oto patriotyczny przewodnik imprezowy

W tym roku na Amsterdam Dance Event naprawdę nie zabraknie Polaków. Kto, gdzie i kiedy wystąpi? Oto nasz przewodnik!

PDC

Najgorętszy tydzień roku dla sceny elektronicznej właśnie rusza! Przed nami kolejna edycja Amsterdam Dance Event, podczas której w stolicy Holandii zjawi się wielu fanów tanecznych brzmień, ale także cała branża. Do wyboru będzie ponad 1000 imprez, paneli i konferencji. Organizatorzy spodziewają się, że Amsterdam z okazji ADE odwiedzi w tym roku około 400 tysięcy osób. W skrócie – od środy do niedzieli będzie głośno w praktycznie każdym miejscu, w którym głośno mogłoby być. Swoją cegiełkę do tego dołożą polscy DJe i producenci, których w tym roku będzie naprawdę wielu. Oficjalna strona ADE nie zawiera jednak wszystkich informacji dotyczących naszej reprezentacji, dlatego też postanowiliśmy stworzyć swój własny przewodnik.

Poniżej znajdziecie zbiór imprez, na których występować będą polscy twórcy. To tak na wypadek, gdyby ktoś chciał wspierać naszych na obcej ziemi, przy okazji domykając swój rozkład jazdy na nadchodzące dni.

emuze.me

Blinders

Zaczynamy od naszego rodzynka w STMPD RCRDS, który notabene niedawno znów wydał tam swoją nową muzykę. Blinders wystąpi aż na dwóch imprezach Martina Garrixa. Pierwsza z nich już 19 października – będzie to label night STMPD RCRDS. Polak wystąpi tam w formule b2b z TV Noise’m.

Dwa dni później Mateusz będzie zamykać duży event Garritsena w hali RAI. Trzygodzinny set gwiazdy wieczoru rozpocznie się o godzinie 1:00, zaś polski producent zagra closing set w godzinach od 5:00 do 6:00.

PDC

Guy Arthur (i Sikdope też)

Mocno obłożony kalendarz ma także Guy Arthur, który zaliczy aż trzy występy w Amsterdamie. Pierwszy z nich już w środę 18 października w klubie NYX podczas imprezy HARD!, na której nasz kraj będzie reprezentować także Sikdope.

Następny set Artura to miejscówka o nazwie Jimmy Woo, w której 19 października odbędzie się impreza labelu NCS.

Sobota 21 października to ostatni przystanek bass house’owego producenta. Właśnie wtedy w klubie NOVA odbędzie się impreza More Bass More Good organizowana przez producenta o pseudonimie RetroVision.

Taste The Music

Z ważnych informacji – będziemy mieć w Amsterdamie swoją imprezę! To znaczy nie my jako Shining Beats (choć może kiedyś…), ale my jako Polacy. House’owy label Taste The Music po raz kolejny ląduje na ADE ze swoim showcase’m. W piątek 20 października w barze Bacan – oprócz zagranicznych gości – decki przejmą Pysh, Tommy Gustav, Loui, Folkness, Deep Infect, Kemot, Asca i Stevens. Za mikrofon chwyci zaś MC Jacob A – czołowy głos polskiej sceny house. Wstęp na imprezę darmowy.

Clarx i MKL

Już po raz kolejny swój event zorganizuje TEAMMBL, związany z producentem o pseudonimie musicbyLukas. Tym razem odbędzie się on 19 października w miejscówce o nazwie Boom Chicago. Co istotne – będzie to typowo dzienne wydarzenie, przewidziane na godziny od 14:00 do 20:00. Na początku przewidziana jest sesja demo drop, w której wezmą udział Afrojack oraz przedstawiciele wytwórni Axtone, NCS czy Future Rave Music. Później za deckami zjawią się między innymi Brooks, Justin Mylo, Jay Hardway, Seth Hills, Tom Budin oraz dwójka Polaków – Clarx i MKL.

emuze.me

Greg Ochman

Podobnie jak wcześniej wspomniany Guy Arthur, trzy występy na ADE ma zaplanowany opisywany już nieraz na naszych łamach Greg Ochman. Polski producent mieszkający na co dzień w Manchesterze stawia kolejne kroki w klimatach melodyjnego progressive’u i odnosi kolejne sukcesy. W tym roku będzie można do tej listy dopisać także występy w stolicy Holandii.

Co ciekawe – wszystkie odbędą się jednego dnia, konkretnie 21 października. Są to:

  • Songspire Records Showcase w hotelu Andaz
  • Jaap & Friends w Hotel Chicago
  • Manual ADE Family Get Together w Kadinsky Cafe

EARGASM GOD

Teraz parę słów o kolejnym polskim towarze eksportowym z kategorii “rave”. Marcin Majka aka EARGASM GOD jest częstym gościem polskich imprez, ale równie często możemy go zobaczyć także za granicą. Dobre notowania Polak ma także na Spotify – obecnie posiada on niemal 300 tysięcy monthly listeners, a wśród miast, w których jest najwięcej jego słuchaczy, znajdujemy Berlin, Paryż, Brukselę, Rotterdam i Amsterdam. I to w tym ostatnim mieście – a konkretnie w miejscówce o nazwie Nachbar – Marcin zawita już w sobotę 21 października.

PDC

GIGAGOON

A jeśli komuś będzie zależeć na czymś jeszcze bardziej nietuzinkowym, to warto będzie zajrzeć do lokalu o nazwie lokaal40, gdzie w piątek 20 października zagra polsko-holenderski DJ o pseudonimie GIGAGOON, który jest jednym ze zwycięzców konkursu ADE Club Lab. Jeśli nie wiecie, czego się po nim spodziewać, to pod tym linkiem znajdziecie jeden z dostępnych w sieci jego miksów.

Norberto Loco

Swoją obecność na ADE zaznacza także Norberto Loco, który był jednym z Polaków, który wystąpił w tym roku na Ultra Europe. Zamieszkujący na co dzień Wyspy Brytyjskie DJ odwiedzi Amsterdam i 21 października zaprezentuje się w klubie Prime podczas – co istotne – popołudniowej imprezy Paranoise, organizowanej przez holenderskiego DJa o pseudonimie De La Noise.

Toya

W Amsterdamie będziemy mieli też reprezentantkę płci żeńskiej. Aleksandra Beliczyńska, znana szerzej jako Toya, od kilkunastu lat – a szczególnie w ostatnich latach – występuje w różnych miejscach w naszym kraju, od klubów przez festiwale po restauracje. Podczas ADE – konkretnie 18 października – będzie można posłuchać jej house’owej selekcji w klubie Escape.

DJ Kuba & Neitan i Bounce Inc. (oraz Indox)

W klubie AIR zagra Blinders, ale zagrają też trzy inne polskie aliasy. I to na nie byle jakiej imprezie – bo będzie to label night Sinphony, wytwórni Timmy’ego Trumpeta. W lineup’ie obok takich nazwisk, jak sam Timmy Trumpet, Dr Phunk, RayRay czy Tony Junior, pojawili się DJ Kuba & Neitan i Bounce Inc. (którzy zagrają seta b2b) oraz Indox.

My też tam będziemy!

Rzadko kiedy mamy tak obszerną brygadę polskich DJów i producentów na Amsterdam Dance Event. Mamy nadzieję, że z czasem będzie się to zmieniać na lepsze. Podobnie zresztą tyczy się to innych uczestników tego święta – zarówno ze strony typowo fanowskiej, jak i tej branżowej. I nie mówimy tego dla samego mówienia – bo sami będziemy tam na miejscu! Naszą relację z Amsterdam Dance Event 2023 znajdziecie na naszym Instagramie już od środowego wieczora.

emuze.me

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?